Новини

Театр з присмаком кави

DSC 7485У Чернівцях презентували новий мистецький проєкт «Театр з присмаком кави». У внутрішньому дворику Чернівецького палацу дітей та юнацтва упродовж двох днів тривали дискусії, обговорення сучасного українського театру. Відбулися майстер-класи з ораторського мистецтва та акторської майстерності. Крім того, присутні мали нагоду переглянути вистави аматорських театрів, зігріваючись та смакуючи ароматну каву. У такій невимушеній атмосфері вперше на загал прозвучала п’єса чернівецької письменниці Оксани Драчковської «Різдво», яка здобула першу премію «Коронація слова» у 2016 році.

Як відгукувалися глядачі, акторам та авторці твору вдалося у теплий осінній вечір відтворити незвичайну правдиву історію. Акторське читання п’єси відбулося в суботу. П’єсу читали:

- актор, заступник директора музею народної архітектури та побуту – Олег Колянківський;

- авторка п`єси «Різдво» - письменниця, володарка премії «Коронація слова» - Оксана Драчковська;

- Назар Довгань (син Оксани Драчковської);

- художній керівник «Театру на Перехресті» будинку культури мікрорайону «Роша» м. Чернівців - Ігор Дем`янюк;

- акторка народного аматорського театру «ТЕМП» Центрального палацу культури м. Чернівців - Тетяна Маслюк;

- акторка, учениця Школи сценічного мистецтва «GREAT STAGE» - Софія Досяківська.

Колядники – художній керівник та головна диригентка академічного камерного хору «Чернівці» Чернівецької обласної філармонії ім. Д. Гнатюка, заслужена діячка мистецтв України – Надія Селезньова, Андрій Монін, артист академічного камерного хору «Чернівці». Режисерка народного аматорського театру малих форм «ТЕМП» - Марта Шумілова-Лисякова. Авторський текст - Любов Добровольська.

Відеовітання для учасників театральної вечірки записала народна артистка України Ольга Сумська.

Опісля читання п’єси відбувся показ моновистави «Недослухані» у постановці народного аматорського театру малих форм «ТЕМП» ЦПК м. Чернівців та Школи сценічного мистецтва «GREAT STAGE». Режисерка - Марта Шумілова-Лисякова.

У неділю, 4 жовтня глядачам презентували відеозапис вистави «Осінь на Плутоні». Це мистецько-соціальний проєкт про старість, автори якого протягом року займалися волонтерською діяльністю у львівському будинку престарілих. Активна комунікація з мешканцями пансіонату стала для молодих митців своєрідною подорожжю у старість. Для того, щоб розповісти її, вони створили у співпраці з німецьким режисером Андре Ерленом виставу «Осінь на Плутоні».

Твір реалізований у незвичний спосіб: у постановці поєднано практики документального та лялькового театрів. На сцені глядачі бачать реалістичні ляльки у людський зріст, якими керують актори. У самі ляльки вмонтовані аудіосистеми, що відтворюють реальні голоси жителів будинку престарілих. Вистава «Осінь на Плутоні» розповідає проникливі історії людського життя, які не залишають глядачів байдужими. Керівник проєкту – Сашко Брама, незалежний театральний діяч, режисер, драматург, займається експериментальним, пошуковим театром, основою якого є документалістика.

Завершила театральний вечір постановка п’єси за твором Христі Венгринюк «Про мого білого старого качура» народного аматорського театру ім. Григорія Агеєва ЦПК м. Чернівців. Виразна та зворушлива гра акторів, досконала режисура Івана Даніліна не залишила байдужими присутніх на театральній імпрезі.

Сприяли у проведенні мистецького заходу працівники Буковинського центру культури і мистецтва. Організатори вже працюють над створенням нових мистецьких проєктів. Незабаром на чернівчан та гостей міста чекають театральні батли просто неба. Гостей театральної вечірки вже традиційно пригощатимуть запашною кавою та почастують доброю порцією позитивних емоцій.