PRO:читати. Випуск шостий

imgГіпотеза про шлях до писанкової символіки від Одарки Онищук, як географічний простір "спричиняє" творчу синергію на прикладі дуету "Писанка" та де можна роздивитися автентичну весільну каблуку. Про все це - у нашому новому випуску "PRO: читати".

Нагадаємо, цикл віртуальних бібліомандрівок "Спадщина" покликаний озвучити на загал рекомендації стосовно фахової літератури на теми традиційної культури.

Аби не відмежовувати віртуальний формат роботи від культури спілкування з "живою" книгою, ми вирішили поєднати ці шляхи пізнання - випускаючи у світ віртуальні книжкові огляди, над якими працює авторський колектив етнографічного проєкту "Спадщина".

Детальніше...

Пізнаємо Буковину з "PRO:читати". Випуск п’ятий

pro5П'ятий випуск "PRO:читати" - про ті книги, які відкривають історико-культурні, ментальні аспекти вивчення буковиністики. Віденські контексти архітектури Чернівців, україністика Рогізної і чим селянин з Сокирянщини хотів бути схожим на цісаря. Про все це - у новому випуску.

Детальніше...

Правила етикету в традиційній культурі: логіка, семантика, мотивація

imgesЯкий вінок пасувало носити дівчині на виданні, а який - молодшій сестрі? Які шийні прикраси носили у давнину чоловіки і чому? А чому в окремих регіонах господар не сідає за стіл з дорогим гостем? Ось саме про це наша нова етнографічна студія "Правила етикету в традиційній культурі: логіка, семантика, мотивація".

Розмову провела кураторка етнографічного проєкту "Спадщина", кандидатка філологічних наук, завідувачка науково-методичного кабінету дослідження та збереження традиційної культури УМЦКБ Іванна Стеф'юк (Олещук).

Детальніше...

Вийшов четвертий випуск «PRO:читати»

pro4Етнографічний проєкт «Спадщина», відповідаючи на одне з найпопулярніших запитань – «Що радите прочитати», започаткував цикл віртуальних оглядів фахової наукової та науково-популярної літератури «PRO: читати».

Нещодавно опубліковано четвертий випуск, у  якому авторка проєкту – кураторка «Спадщини», кандидатка філологічних наук, завідувачка науково-методичного кабінету дослідження та збереження традиційної культури Іванна Стеф’юк (Олещук) ділилася враженнями від прочитання таких книг – «Очі згори» (Гарафіна Маковій), «Українська канадіана» (упорядник Вахтанг Кіпіані) та «Покуть» Василя Скуратівського.

Детальніше...

"Pro:читати" - найсвіжіші книжкові рекомендації від проєкту "Спадщина"

imgpro3-1Третій випуск уже традиційної віртуальної мандрівки етнографічною літературою «PRO : читати» знову провів читачів та глядачів сходинками найцікавіших видань. Цього разу книжкова зустріч відбулася під девізом «Етнологія – це наука про душу країни». Як зазначила кураторка проєкту, кандидатка філологічних наук, завідувачка науково-методичного кабінету дослідження та збереження традиційної культури Іванна Олещук, цей такий місткий образний вислів – не афоризм іменитого мислителя, а… відгук буковинського школяра-третьокласника, який, пізнавши перші сторінки української традиційної культури, по-справжньому захопився нею.

Детальніше...