• XII фольклорно-етнографічне свято «Від Різдва Христового до Йордану»

  Стало гарною традицією для столиці буковинського краю цикл новорічно-різдвяних заходів завершувати неповторним дійством з унікальними звичаями, традиціями та обрядами

 • Велелюдне мистецьке дійство «Христос Воскрес! Воскресне Україна!»

  10 квітня у Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту відбулося п’яте обласне мистецьке свято «Христос Воскрес! Воскресне Україна!»

 • Відзначили переможців обласного туру Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена»

  4 травня в обласній філармонії відбулися мистецький вернісаж, святковий концерт та нагородження талановитих дітей краю – юних художників, музикантів, майстрів народного мистецтва

 • Вшанували лауреатів ІV обласної рейтингової культурно-мистецької програми «Галерея пошани»

  10 травня в учбово-методичному центрі культури Буковини у рамках творчого проекту «Людина в культурі» вже четвертий рік поспіль відбулася ця урочиста подія за підсумками роботи у 2017 році

 • «Фестини творчих родин на Юрія у кіцманчан»: у Ревному та Реваківцях

  6, 8 травня всі учасники мистецького проекту, які приїхали з районів області та міста Чернівці, уже вдруге зустрілися на святі творчих родин, презентуючи свої таланти

 • XI обласний благодійний фестиваль народної творчості людей з інвалідністю «На крилах надій»

  21 червня свято талантів об’єднало понад 60 учасників – це презентація творчості у поєднанні із душевним спілкуванням

 • XXIX Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі»

  30 червня - 1 липня в Чернівцях учасники цього мистецького дійства з України, Польщі, Румунії та Угорщини яскраво відтворили традиції буковинського ярмаркування

 • VII Міжнародний конкурс юних виконавців на духових та ударних інструментах «Сурми Буковини» відбувся у Чернівцях

  У конкурсі, який традиційно проводиться раз на два роки, виявили бажання взяти участь 163 виконавці з Білорусі, Польщі, Японії та 18 регіонів України.

 • Свято духової музики, приурочене Дню Європи в Україні, відбулося в Чернівцях

  Чернівцях відбулося свято духової музики, приурочене Дню Європи в Україні. Головна тематична домінанта заходу – національні музичні традиції України.

 • "Буковинське коло" - 2017

  Обласний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва відбувається раз на два роки та збирає понад чотири десятки аматорських колективів краю

«Буковинські зустрічі» -2016

 

15-17 липня Чернівецька область гостинно приймала учасників XXVII міжнародного фольклорного фестивалю «Буковинські зустрічі», вкотре продемонструвавши щирість, відкритість й толерантність.

Учасниками цьогорічного фестивалю були іноземні колективи «Ехо Буковіни», «Станов’янє» (Польща), «П’ятра Шоймулуй», «Плаюріле Пожоритей» (Румунія), Стежареї (Молдова), а також народні аматорські ансамблі танцю «Черемшина» будинку народної творчості та дозвілля міста Вашківці Вижницького району, «Алунелул» будинку народної творчості та дозвілля села Горбова Герцаївського району, «Букурія» будинку культури села Динівці Новоселицького району, «Зеленчани» будинку народної творчості та дозвілля села Зелена Кельменецького району, народний аматорський театр фольклору «Оберіг» Заставнівського районного палацу культури, троїсті музики Путильського районного будинку культури, народний аматорський фольклорний колектив «Южинецькі молодички» будинку культури села Южинець Кіцманського району, народний аматорський оркестр народних інструментів «Буковина», народний аматорський вокальний гурт «Козацька берегиня» Центрального палацу культури м. Чернівців, які яскраво презентували традиційну буковинську культуру в її багатонаціональному аспекті.

Новим у проведенні цьогорічного фестивалю стало місце та формат заходу. Масове святкове дійство відбувалося на території Чернівецького музею просто неба. Іноземні делегації, які прибули на свято, з музикою і піснями зустрічали творчі колективи краю, створивши живий коридор аж до центрального входу в музей.

Прологом дійства стала хореографічна сюїта «Роде наш красний» у виконанні народного аматорського ансамблю танцю «Юність» Центрального палацу культури м. Чернівців. З вітальним словом до гостей та учасників звернулися Генеральний консул Румунії у Чернівцях Елеонора Молдаван, директор фестивалю Збігнєв Ковальський, заступник керівника апарату Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Шкурідін та Чернівецький міський голова Олексій Каспрук. На центральній сцені музею відбулися творчі презентації колективів з Польщі, Румунії та Молдови.

Опісля фестивальне дійство перенеслося на відповідно оформлені музейні садиби, де буковинці щедро приймали дорогих гостей і дарували їм свою творчість. Навзаєм гості запропонували свої цікаві та різноманітні художні номери і пригощали усіх охочих традиційними стравами.

Глядач мав змогу насолодитися красою багатонаціональних барвистих мелодій, пісень, танців і приєднатися до частування стравами національних кухонь. Милувало око краян автентичність народних строїв учасників фестивалю.

У рамках заходу вперше відбулася благодійна акція «Подаруй дитині життя», до якої долучилися усі небайдужі. Упродовж фестивального дня працювало сувенірне містечко, до послуг відвідувачів були різноманітні розваги та атракціони.

По завершенню свята в готелі «Київ» відбулася інтеграційна вечірка, на якій всі учасники мали змогу поспілкуватися у неформальній атмосфері.

Наступного дня іноземні колективи гостинно приймали у Вижницькому, Сторожинецькому, Герцаївському районах та м. Чернівцях.

 

Шановні друзі

Ми раді вітати Вас Микола Шкрібляк
на сайті учбово-методичного
центру культури Буковини

Читати далі

Контакти

Учбово-методичний центр
культури Буковини
Україна: 58003,
м.Чернівці, вул.Й.Главки, 1-а.
тел/факс: (0372) 52-67-64
1400961
Сьогодні
Вчора
Тиждень
Місяць
Минулий місяць
Всі дні
576
1250
8323
23590
44872
1400961

Ваш IP: 178.154.200.75
Час сервера: 2019-07-21 15:31:27
Счетчик joomla