• Онлайн етнопроєкт «Буковинське Різдво»

    Упродовж 92 днів підготовлено стільки ж оригінальних матеріалів для тематичної сторінки у Фейсбук. До проєкту долучилися сотні учасників, аудиторія зацікавлених склала майже 150 тисяч користувачів

  • Підведено підсумки масштабного проєкту–конкурсу екскурсійних маршрутів «Слідами «Букової землі»

    Цикл перформативних вечорів за бестселером «Букова земля» талановитої землячки, лауреатки Шевченківської премії Марії Матіос на затишній території Центру

  • Від Різдва Христового до Йордану

    Традиційне обласне фольклорно-етнографічне свято щороку збирає численних поціновувачів народних традицій. Неповторна та яскрава феєрія буковинських обрядодійств не залишає байдужим нікого

  • Творчий світ дитинства

    По-домашньому теплим та чуттєвим було свято, яке підготували методисти Центру до Міжнародного дня захисту дітей. Аби кожна дитина не втратила світлого бажання творити

  • ХХХІІ Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі»

    Танці, пісні, розмаїття костюмів і народних традицій, глибокі історії та щира радість від спілкування із земляками-буковинцями

  • «Портрет українця»

    Збірка культурологічних нарисів письменниці, науковиці, кураторки дослідницького проєкту «Спадщина» Іванни Стеф’юк презентована у Міжнародний день дарування книг

  • Майстер-класи розпису писанок

    Для всіх охочих багато таких майстер-класів щороку проводять талановиті методисти Центру - майстри народного мистецтва Василь та Альона Беженарі

  • Мотиви буковинського краю

    Обласна виставка творчих робіт викладачів мистецьких шкіл – традиційна і репрезентує доробок педагогів-художників краю

  • На різдвяні свята янгол прилетів

    На території Центру відкрито садово-паркову скульптуру «Оберіг рідної культури». Урочистості відбулися у дні святкування 80-ти річчя нашої установи

  • «Буковинський розмай» - ювілейна сорокова виставка

    Один з наймасштабніших в Україні проєктів. Щороку юні художники мистецьких шкіл краю презентують понад 1000 творів живопису, скульптури, графіки тощо

  • Унікальний видавничий проєкт «Смаки Буковини»

    129 буковинських страв описано у гастрономічному путівнику традиційної кухні, де окрім рецептів, вміщено етнологічні нариси про 71 учасника проєкту та яскраві світлини куточків Буковини

  • Театр із присмаком кави

    За підтримки нашого Центру відбулася яскрава театральна імпреза. Дві вистави провідних народних театрів та майстер-класи відомих українських і зарубіжних митців

  • Моя земля – це сила моя

    Прем’єра першої творчої роботи з циклу фільмів, які розповідають про непрості долі репресованих жінок Буковини

Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /hsphere/local/home/resident80/bukcentre.cv.ua/images/2016/Jule/15
Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery PRO plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2016/Jule/15

«На крилах надій» - 2016

24 червня 2016 року в Центральному парку культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка у Чернівцях гостинно приймав учасників ІХ обласний благодійний фестиваль народної творчості «На крилах надій» людей з обмеженими фізичними можливостями.

Таланти в пісні, музиці, танці, театрально – розмовному жанрі, літературній творчості, авторській пісні, образотворчому та декоративно–ужитковому мистецтві цього року презентували 60 учасників фестивалю – переможці І відбіркового туру, який відбувся у всіх районах області.

Мета щорічного фестивалю – виявлення талановитих людей з обмеженими фізичними можливостями та залучення їх до участі в культурно – мистецькому житті краю, створення умов і можливостей для самореалізації та розкриття свого творчого потенціалу.

Цьогорічний фестиваль проводився, на жаль, як і два попередніх, у складний для України час, коли на теренах нашої Батьківщини продовжуються бойові дії.

Перш ніж розпочати фестиваль, учасники та гості свята хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто увійшов у безсмертя.

З вітальним словом до учасників та гостей фестивалю звернулися заступник голови Чернівецької обласної ради Віталій Мельничук, начальник управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації, заслужений працівник культури України Віра Китайгородська, директор учбово–методичного центру культури Буковини, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк, радник Чернівецького міського голови з соціальних питань (на громадських засадах), помічник–консультант першого заступника голови комітету Верховної Ради Украіни з питань ветеранів, інвалідів та учасників АТО Максима Бурбака - Аліна Круглецька, голова обласної організації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «СОІ України» Микола Рошко.

З рук трьох учасниць фестивалю народної творчості «На крилах надій» у небо злетіли голуби – символи миру й добра, за ними - жовто-блакитні кульки, як знаки незнищенності українського духу.

Ведуча ІХ фестивалю Олена Труфин запросила членів журі до перегляду авторських робіт, які представили на огляд - конкурс 22 кращих майстри народної творчості Чернівецької області - переможці І туру в районах краю, міста Чернівці та 9 учасників із м. Києва. Серед витворів їхніх рук і фантазії: художнє різьблення по дереву, вишивка, бісерні композиції, вироби з пластику, декупаж, наївне малярство та живописні полотна. Всі ці роботи викликають почуття поваги до майстрів, які створили роботи так, як відчуває їхнє серце і дотик теплих рук. Бо саме власною творчою працею вони стверджують себе у мистецтві.

Паралельно з виставкою майстрів народної творчості за доброю традицією, яка триває з 2007-го року, у рамках фестивалю в приміщенні ресторану «Паркова вежа» відбулася щорічна мистецька зустріч «Окрилені словом» побратимів по перу в літературно-мистецькій вітальні «У родинному колі», організована працівниками ЧОУНБ ім. М. Івасюка.

На цей раз зустріч була присвячена ювілярам - поету і драматургу, прозаїку і літературознавцю, публіцисту й історику, економісту і філософу Іванові Франку з нагоди 150 роковин від дня його народження та великому майстру українського кіно Іванові Миколайчуку з нагоди 75-річчя від дня його народження.

Мистецька зустріч «Окрилені словом» – це не лише свято поетичного слова, але й добра нагода учасникам відчути себе рівними у своєму праві на життя.

До початку засідання учасники літературно-мистецької вітальні «У родинному колі» мали змогу познайомитися із книгами поетів-інвалідів, які були представлені на книжковій виставці «На крилах надії».

Захід розпочався одним з найкращих зразків революційно-патріотичної лірики І.Франка - гімном «Вічний революціонер» у виконанні членів літературної студії «Золотослів» ЧОУНБ ім.М.Івасюка - лауреатів всеукраїнських та обласних конкурсів Анастасії Флорескул та Степана Орлецького.

З вітальним словом звернувся до присутніх заступник голови Чернівецької обласної ради Віталій Мельничук, який побажав кожному учаснику фестивалю витримки, мужності, віри у світле майбутнє та успіхів в усіх справах.

На заході звучала власна поезія - найкоштовніший скарб учасників фестивалю: Наталії Лопуляк з смт. Глибокої, Наталії Бєлової з м.Кіцманя, Ольги Горюк з с.Вітрянки Сокирянського району, Вікторії Горбатової з с.Грозинців Хотинського району, Євгена Познанського з м.Києва, Орисі Курчак, яка представляла Чернівецьке міське товариство «Мрія», Ніни Онофрей з с.Чорного Потіку Заставнівського району.

Багато поезій і музичних дарунків було присвячено сучасному українському солдату, зокрема пісня «Ой, жалю мій, жалю» (муз. Оксани Славної на слова Віктора Бронюка) у виконанні лауреата всеукраїнських та обласних конкурсів Анастасії Флорескул.

Під час засідання потішили учасників та гостей фестивалю учасники театру пісні «Не будь байдужим» недільної школи храму Преподобної Параскеви Сербської, театралізованим дійством із кіносценарію І.Миколайчука «Небелиці про Івана, знайдені у мальованій скрині з написами».

Зворушливо прозвучала й пісня на слова І.Франка «Час рікою пливе», яку виконали всі присутні в залі.

На завершення заходу присутніх тепло привітали заслужений працівник культури України, письменниця, журналіст, начальник управління культури облдержадміністрації Віра Китайгородська та заслужений діяч мистецтв України, відомий етнограф, фольклорист та дизайнер, директор УМЦКБ Микола Шкрібляк, які вручили всім учасникам літературно-мистецької вітальні «У родинному колі» дипломи та цінні подарунки.

Гала-концерт ІХ обласного фестивалю народної творчості «На крилах надій» людей з обмеженими фізичними можливостями відкрила Любов Свіріденко з м. Чернівців авторською піснею «І знову фестиваль крокує Чернівцями» та піснею «Я кохаю тебе, Україно!» у супроводітеатру мод, учасниці якого демонстрували сучасні вишиті буковинські сорочки. Гала-концерт тривав більше двох годин. Конкурсанти дивували своїми вокальними та хореографічними талантами, авторськими піснями, віртуозною грою на народних музичних інструментах, декламували поетичні твори та несли присутнім надзвичайно потужний заряд позитиву.

Перлинкою концертної програми став Іванко Собко, який уже втретє, як гість від Сторожинеччини, вітав учасників фестивалю. Він з великим натхненням та любовю займається вокалом, а у наступному році, коли хлопцеві виповниться 17 років, талановитий юнак стане учасником фестивалю (згідно положення).

Усі учасники ІХ обласного благодійного фестивалю народної творчості «На крилах надій» людей з обмеженими фізичним можливостями були відзначені грамотами управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації та отримали подарунки, а переможці – дипломи управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації та грошову премію від Максима Бурбака - першого заступника голови комітету Верховної Ради Украіни з питань ветеранів, інвалідів та учасників АТО, яких щиро вітаємо:

 

1. Пісенний жанр

Іван Гаврилиця, с. Чорний Потік Заставнівського району

 

2.Авторська пісня

Любов Свіріденко, Чернівецьке міське товариство «Мрія»

 

3. Театрально-розмовний жанр

Оксана Гащук, УВО УТОС м. Чернівців

       

         4. Музичний жанр

           Юрій Паучек, с. Самаково Путильського району

        

         5. Декоративно-прикладне та образотворче мистецтво

           Наталя Олексюк,  с. Пядиківці Кіцманського району

 

6. Літературна творчість

Ольга Горюк, с.Вітрянка Сокирянського району

 

7. Хореографічний жанр

Анна Мікірін, смт. Кельменці

 

8. Глядацькі симпатії

В’ячеслав Морозовський, с. Грубна Сокирянського району

 

Здоров’я і добра вам усім – учасники та гості фестивалю.

На крилах надій – до наступної ювілейної зустрічі !

 

{gallery}2016/Jule/15{/gallery}

Шановні друзі

Ми раді вітати Вас Микола Шкрібляк
на сайті Буковинського
центру культури і мистецтва

Читати далі

Контакти

Обласна комунальна установа
"Буковинський центр
культури і мистецтва"
Чернівецької обласної ради
Україна: 58003,
м.Чернівці, вул.Й.Главки, 1-а.
тел/факс: (0372) 52-57-08
5303526
Сьогодні
Вчора
Тиждень
Місяць
Минулий місяць
Всі дні
4590
3181
20282
82123
77553
5303526

Ваш IP: 47.128.55.158
Час сервера: 2024-04-20 12:43:03
Счетчик joomla