• XIIІ ФОЛЬКЛОРНО-ЕТНОГРАФІЧНЕ СВЯТО «ВІД РІЗДВА ХРИСТОВОГО ДО ЙОРДАНУ»

  Стало гарною традицією для столиці буковинського краю цикл новорічно-різдвяних заходів завершувати неповторним дійством з унікальними звичаями, традиціями та обрядами.

 • ВІД ТРИПІЛЛЯ ДО ПРОЕКТУ «СПАДЩИНА»

  Буковинські Реваківці зустріли поважну делегацію з Києва та Львова.

 • УКРАЇНА – НАТО: МИСТЕЦЬКИЙ ПОГЛЯД

  У рамках днів НАТО в Чернівецькій області 4 квітня відбувся обласний пленер і відкриття виставки творчих робіт учнів художніх шкіл та образотворчих відділів шкіл мистецтв.

 • ВЕЛЕЛЮДНЕ МИСТЕЦЬКЕ ДІЙСТВО «ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОСКРЕСНЕ УКРАЇНА!»

  30 квітня у Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту відбулося шосте обласне мистецьке свято «Христос Воскрес! Воскресне Україна!».

 • ВІДЗНАЧИЛИ ПЕРЕМОЖЦІВ ОБЛАСНОГО ТУРУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ПРОГРАМИ «НОВІ ІМЕНА»

  10 травня в обласній філармонії відбулися мистецький вернісаж, святковий концерт та нагородження талановитих дітей краю – юних художників, музикантів, майстрів народного мистецтва.

 • СВЯТО ДУХОВОЇ МУЗИКИ, ПРИУРОЧЕНЕ ДНЮ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ, ВІДБУЛОСЯ В ЧЕРНІВЦЯХ

  У травневі, заврунені зеленню дні, усе прогресивне співтовариство відзначає День Європи. Цей день став символом нового початку, вільного та успішного шляху.

 • ВІДКРИЛАСЯ УНІКАЛЬНА ВИСТАВКА ВИРОБІВ ТРЬОХ ЗНАНИХ МАЙСТРІВ

  30 травня відкрилася виставка робіт трьох знаних майстрів, які впродовж багатьох років своєю працею доводять, що Буковина по праву вважається одним з основних центрів народного мистецтва.

 • ВШАНУВАЛИ ЛАУРЕАТІВ V ОБЛАСНОЇ РЕЙТИНГОВОЇ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКОЇ ПРОГРАМИ «ГАЛЕРЕЯ ПОШАНИ»

  23 травня в учбово-методичному центрі культури Буковини у рамках творчого проекту «Людина в культурі» вже п'ятий рік поспіль відбулася ця урочиста подія за підсумками роботи у 2018 році.

 • МИСТЕЦЬКИЙ ПРОЕКТ «ДУША МОЄЇ БУКОВИНИ»

  14-16 червня творчі колективи Чернівецької області взяли участь у низці заходів з нагоди відзначення дня міста Трускавець на Львівщині.

 • XIІ ОБЛАСНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ «НА КРИЛАХ НАДІЙ»

  21 червня свято талантів об’єднало 50 учасників – це презентація творчості у поєднанні із душевним спілкуванням.

 • XXX Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі»

  27-29 вересня Буковина гостинно приймала учасників та гостей ХХХ Міжнародного фольклорного фестивалю «Буковинські зустрічі».

 • VIIІ Міжнародний конкурс юних виконавців на духових та ударних інструментах «Сурми Буковини» відбувся у Чернівцях

  VIIІ Міжнародний конкурс юних виконавців на духових та ударних інструментах «Сурми Буковини» приймав 116 учасників з Білорусі, Угорщини, Молдови, а також дев’яти областей України.

 • "Буковинське коло" - 2017

  Обласний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва відбувається раз на два роки та збирає понад чотири десятки аматорських колективів краю

«На крилах надій» - 2016

24 червня 2016 року в Центральному парку культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка у Чернівцях гостинно приймав учасників ІХ обласний благодійний фестиваль народної творчості «На крилах надій» людей з обмеженими фізичними можливостями.

Таланти в пісні, музиці, танці, театрально – розмовному жанрі, літературній творчості, авторській пісні, образотворчому та декоративно–ужитковому мистецтві цього року презентували 60 учасників фестивалю – переможці І відбіркового туру, який відбувся у всіх районах області.

Мета щорічного фестивалю – виявлення талановитих людей з обмеженими фізичними можливостями та залучення їх до участі в культурно – мистецькому житті краю, створення умов і можливостей для самореалізації та розкриття свого творчого потенціалу.

Цьогорічний фестиваль проводився, на жаль, як і два попередніх, у складний для України час, коли на теренах нашої Батьківщини продовжуються бойові дії.

Перш ніж розпочати фестиваль, учасники та гості свята хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто увійшов у безсмертя.

З вітальним словом до учасників та гостей фестивалю звернулися заступник голови Чернівецької обласної ради Віталій Мельничук, начальник управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації, заслужений працівник культури України Віра Китайгородська, директор учбово–методичного центру культури Буковини, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк, радник Чернівецького міського голови з соціальних питань (на громадських засадах), помічник–консультант першого заступника голови комітету Верховної Ради Украіни з питань ветеранів, інвалідів та учасників АТО Максима Бурбака - Аліна Круглецька, голова обласної організації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «СОІ України» Микола Рошко.

З рук трьох учасниць фестивалю народної творчості «На крилах надій» у небо злетіли голуби – символи миру й добра, за ними - жовто-блакитні кульки, як знаки незнищенності українського духу.

Ведуча ІХ фестивалю Олена Труфин запросила членів журі до перегляду авторських робіт, які представили на огляд - конкурс 22 кращих майстри народної творчості Чернівецької області - переможці І туру в районах краю, міста Чернівці та 9 учасників із м. Києва. Серед витворів їхніх рук і фантазії: художнє різьблення по дереву, вишивка, бісерні композиції, вироби з пластику, декупаж, наївне малярство та живописні полотна. Всі ці роботи викликають почуття поваги до майстрів, які створили роботи так, як відчуває їхнє серце і дотик теплих рук. Бо саме власною творчою працею вони стверджують себе у мистецтві.

Паралельно з виставкою майстрів народної творчості за доброю традицією, яка триває з 2007-го року, у рамках фестивалю в приміщенні ресторану «Паркова вежа» відбулася щорічна мистецька зустріч «Окрилені словом» побратимів по перу в літературно-мистецькій вітальні «У родинному колі», організована працівниками ЧОУНБ ім. М. Івасюка.

На цей раз зустріч була присвячена ювілярам - поету і драматургу, прозаїку і літературознавцю, публіцисту й історику, економісту і філософу Іванові Франку з нагоди 150 роковин від дня його народження та великому майстру українського кіно Іванові Миколайчуку з нагоди 75-річчя від дня його народження.

Мистецька зустріч «Окрилені словом» – це не лише свято поетичного слова, але й добра нагода учасникам відчути себе рівними у своєму праві на життя.

До початку засідання учасники літературно-мистецької вітальні «У родинному колі» мали змогу познайомитися із книгами поетів-інвалідів, які були представлені на книжковій виставці «На крилах надії».

Захід розпочався одним з найкращих зразків революційно-патріотичної лірики І.Франка - гімном «Вічний революціонер» у виконанні членів літературної студії «Золотослів» ЧОУНБ ім.М.Івасюка - лауреатів всеукраїнських та обласних конкурсів Анастасії Флорескул та Степана Орлецького.

З вітальним словом звернувся до присутніх заступник голови Чернівецької обласної ради Віталій Мельничук, який побажав кожному учаснику фестивалю витримки, мужності, віри у світле майбутнє та успіхів в усіх справах.

На заході звучала власна поезія - найкоштовніший скарб учасників фестивалю: Наталії Лопуляк з смт. Глибокої, Наталії Бєлової з м.Кіцманя, Ольги Горюк з с.Вітрянки Сокирянського району, Вікторії Горбатової з с.Грозинців Хотинського району, Євгена Познанського з м.Києва, Орисі Курчак, яка представляла Чернівецьке міське товариство «Мрія», Ніни Онофрей з с.Чорного Потіку Заставнівського району.

Багато поезій і музичних дарунків було присвячено сучасному українському солдату, зокрема пісня «Ой, жалю мій, жалю» (муз. Оксани Славної на слова Віктора Бронюка) у виконанні лауреата всеукраїнських та обласних конкурсів Анастасії Флорескул.

Під час засідання потішили учасників та гостей фестивалю учасники театру пісні «Не будь байдужим» недільної школи храму Преподобної Параскеви Сербської, театралізованим дійством із кіносценарію І.Миколайчука «Небелиці про Івана, знайдені у мальованій скрині з написами».

Зворушливо прозвучала й пісня на слова І.Франка «Час рікою пливе», яку виконали всі присутні в залі.

На завершення заходу присутніх тепло привітали заслужений працівник культури України, письменниця, журналіст, начальник управління культури облдержадміністрації Віра Китайгородська та заслужений діяч мистецтв України, відомий етнограф, фольклорист та дизайнер, директор УМЦКБ Микола Шкрібляк, які вручили всім учасникам літературно-мистецької вітальні «У родинному колі» дипломи та цінні подарунки.

Гала-концерт ІХ обласного фестивалю народної творчості «На крилах надій» людей з обмеженими фізичними можливостями відкрила Любов Свіріденко з м. Чернівців авторською піснею «І знову фестиваль крокує Чернівцями» та піснею «Я кохаю тебе, Україно!» у супроводітеатру мод, учасниці якого демонстрували сучасні вишиті буковинські сорочки. Гала-концерт тривав більше двох годин. Конкурсанти дивували своїми вокальними та хореографічними талантами, авторськими піснями, віртуозною грою на народних музичних інструментах, декламували поетичні твори та несли присутнім надзвичайно потужний заряд позитиву.

Перлинкою концертної програми став Іванко Собко, який уже втретє, як гість від Сторожинеччини, вітав учасників фестивалю. Він з великим натхненням та любовю займається вокалом, а у наступному році, коли хлопцеві виповниться 17 років, талановитий юнак стане учасником фестивалю (згідно положення).

Усі учасники ІХ обласного благодійного фестивалю народної творчості «На крилах надій» людей з обмеженими фізичним можливостями були відзначені грамотами управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації та отримали подарунки, а переможці – дипломи управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації та грошову премію від Максима Бурбака - першого заступника голови комітету Верховної Ради Украіни з питань ветеранів, інвалідів та учасників АТО, яких щиро вітаємо:

 

1. Пісенний жанр

Іван Гаврилиця, с. Чорний Потік Заставнівського району

 

2.Авторська пісня

Любов Свіріденко, Чернівецьке міське товариство «Мрія»

 

3. Театрально-розмовний жанр

Оксана Гащук, УВО УТОС м. Чернівців

       

         4. Музичний жанр

           Юрій Паучек, с. Самаково Путильського району

        

         5. Декоративно-прикладне та образотворче мистецтво

           Наталя Олексюк,  с. Пядиківці Кіцманського району

 

6. Літературна творчість

Ольга Горюк, с.Вітрянка Сокирянського району

 

7. Хореографічний жанр

Анна Мікірін, смт. Кельменці

 

8. Глядацькі симпатії

В’ячеслав Морозовський, с. Грубна Сокирянського району

 

Здоров’я і добра вам усім – учасники та гості фестивалю.

На крилах надій – до наступної ювілейної зустрічі !

 

Шановні друзі

Ми раді вітати Вас Микола Шкрібляк
на сайті учбово-методичного
центру культури Буковини

Читати далі

Контакти

Учбово-методичний центр
культури Буковини
Україна: 58003,
м.Чернівці, вул.Й.Главки, 1-а.
тел/факс: (0372) 52-67-64
2214108
Сьогодні
Вчора
Тиждень
Місяць
Минулий місяць
Всі дні
2987
3423
13498
35039
72551
2214108

Ваш IP: 18.204.55.168
Час сервера: 2020-08-15 18:58:07
Счетчик joomla