Відбулося нагородження учасників онлайн-етнопроєкту «Буковинське Різдво»

DSC 7550Повернутися у рідну хату, якої давно немає; пройтися селом, у якому не бував роками; почепити на ялинку прикрасу, створену за майже втраченою технологією, або ж просто заспівати гарну колядку та намалювати на полотні різдвяні мрії. Саме так описують свої враження учасники онлайн-етнопроєкту «Буковинське Різдво». Люди кажуть, що мали унікальну можливість подумки побувати у минулому, знову прожити емоції, які відчували, колядуючи під вікнами своїх сусідів, що залишилися десь у далекому дитинстві. Зрештою проєкт просто подарував усім багато тепла, затишок і трішечки різдвяних чарів, яких іноді бракує у нашому, насиченому клопотами, буденному житті.

Проєкт був втілений у життя з ініціативи Буковинського центру культури і мистецтва, зокрема його керівника, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Шкрібляка. У мережі Фейсбук була створена сторінка, де впродовж 92 днів, від 28 листопада 2020 року і до 28 лютого 2021-го, щоденно виставлялися тематично різнопланові матеріали (загалом 92 публікації).

Детальніше...

КОЛИ СВЯТО МАЛЮЮТЬ ДІТИ

bukrizdvo(мистецька палітра онлайн етнопроєкту «Буковинське різдво»)

Із творчого доробку (вибране двадцять восьме)

Даруйте, але ще раз повторюся: коли свято малюють діти, нам удвічі радісніше. Нам, дорослим, це втричі свято. І в десятки разів - на повен світ щастя!

Минуло 3 місяці - від 28 листопада до сьогодні, 28 лютого, як ми спільно з Вами творили, писали, співали... Говорили на увесь світ про наше Буковинське Різдво! Раділи разом з Вами впродовж чверті року - 92 днів! А з нами, звісно ж, були й діти. Такі талановиті й гарні! Як радо зустрічаємо ми їх на Святвечір з колядками та віншуваннями, а перед тим - у ніч, напередодні свята Миколая, дбаємо, аби для них на все життя залишилася в пам'яті мить про доброго, улюбленого Святого, так і зараз ми вважаємо добрим знаком їхніми мистецькими роботами завершити наш спільний і, переконаний, надважливий творчий доробок.

Детальніше...

Образ «Пастуха» у різдвяній символіці Альони Беженар

DSC 2487(мистецька палітра онлайн етнопроєкту «Буковинське різдво»)

Із творчого доробку (вибране двадцять сьоме)

Альона Беженар – художниця, мистецтвознавиця, лауреатка стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва України (2016, 2017) та митців у сфері образотворчого мистецтва (2019).

Народилася 9 грудня 1989 р. у селищі Закупне Чемеровецького району Хмельницької області. З 2007 по 2013 рр. навчалася на педагогічному факультеті за спеціальністю «Декоративно-прикладне мистецтво» Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Молода художниця – активна учасниця всеукраїнських, обласних виставок, конкурсів, мистецьких проектів та фестивалів.

Детальніше...

«Приготування до Різдва» пензлем Івана Гуцула

unnamed(мистецька палітра онлайн етнопроєкту «Буковинське Різдво»)

Із творчого доробку (вибране двадцять шосте)

Іван Гуцул – художник-педагог, живописець, доцент Кам’янець-Подільського університету імені Івана Огієнка, кандидат мистецтвознавства, член Національної спілки художників України, член Національної спілки краєзнавців України, керівник Західного регіону Асоціації художників-християн України.

Художник – активний учасник міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсів, виставок, симпозіумів та фестивалів, провів п’ять персональних виставок у рідних Недобоївцях, Хотині, Чернівцях, Німеччині, Нідерландах.

Детальніше...

Знакове письмо різдвяного тареля Володимира Ворончака

unnamed(мистецька палітра онлайн етнопроєкту «Буковинське Різдво»)

Із творчого доробку (вибране двадцять п'яте)

Володимир Ворончакбуковинський майстер художнього різьблення по дереву, бондарства та випалювання, заслужений майстер народної творчості України (2005 р.), голова Буковинського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України (м. Вижниця, з 2003 р.), лауреат обласної премії імені Георгія Гараса за збереження, відродження та розвиток народного мистецтва Буковини (2011 р.), лауреат премії імені Данила Щербаківського (2014р.), нагороджений медаллю «За заслуги перед Вижниччиною» (2011 р.), «За збереження народної культури» (2013р.), лауреат стипендії Президента України для видатних діячів культури і мистецтва (2013-2014, 2018-2019 рр.).

Детальніше...