Образ «Пастуха» у різдвяній символіці Альони Беженар

DSC 2487(мистецька палітра онлайн етнопроєкту «Буковинське різдво»)

Із творчого доробку (вибране двадцять сьоме)

Альона Беженар – художниця, мистецтвознавиця, лауреатка стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва України (2016, 2017) та митців у сфері образотворчого мистецтва (2019).

Народилася 9 грудня 1989 р. у селищі Закупне Чемеровецького району Хмельницької області. З 2007 по 2013 рр. навчалася на педагогічному факультеті за спеціальністю «Декоративно-прикладне мистецтво» Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Молода художниця – активна учасниця всеукраїнських, обласних виставок, конкурсів, мистецьких проектів та фестивалів.

Пастух

"Пастух", 2016 рік

(полотно, олія)

Мисткиня знаходиться у постійному творчому пошуку, експериментує, пише пейзажі, натюрморти та тематичні композиції. Однак вагоме місце у творчому доробку художниці займають етномодернові портрети-типи, де у народних строях зашифрована знаково-символічна мова буковинської культури.

Особливу увагу варто зосередити на полотні «Пастух», образ якого тісно пов'язаний з християнством та традиційною культурою і має глибоке символічне значення. Адже пастух був одним із перших, кому ангели сповістили благу вість про народження Сина Божого – Ісуса Христа. Тримаючи на руках біленьке новонароджене ягня, пастух прийшов віддати шану маленькому Дитяті. Ягня – символ Агнця Божого, жертвою життя якого було врятоване людство.

Микола ШКРІБЛЯК