Хустка як барвистий шлях до етнічної пам’яті

DSC 969818 травня у Буковинському центрі культури і мистецтва відбулася барвиста зустріч з українською традицією. Гості-переселенці, за співорганізації ресурсного центру Кольпінга відвідали етнографічну студію, присвячену історії буковинської традиційної вишивки та автентичної хустки.

Що таке цирка, гадючий бісер, яку символіку закладають вишивальниці у бісер і як читати орнамент – про все це йшлося у науково-популярній лекції від завідувачки науково-методичного кабінету дослідження та популяризації традиційної культури, кандидатки філологічних наук, письменниці Іванни Стеф’юк.

Практична ж частина знайомства з барвами української традиції – це майстер-клас із хусткування, причому учасники спробували як традиційні, так сучасні варіанти. А ще дізналися, як виглядають вишиті міртукові хустки, виразні хустки-баранівки, для кого в першу чергу призначена хустка-метрівка, і в чому «хитрість» штирівки.

На зустріч гості прийшли цілими родинами, тож поки дорослі дізнавалися традиційні секрети жіночої ефектності, діти писали листівки воїнам-захисникам. Одна з юних відвідувачок, Аня, розповіла нам: «Я намалювала воїнові свої побажання. І написала «Аня», аби він знав, що ці щирі слова – це від мене».

Так у переддень Всесвітнього дня вишиванки у нас розквітнули орнаменти вишиття, візерунки хусток і відтінки чудового настрою, який відвідувачі забрали з собою.

Фото Ігор МОЛОТКІН