Чимраз більшої популярності набувають списки «must_read » - вибірки, які пропонують топ книг, котрі вартують прочитання. Наш дослідницький проєкт «Спадщина» вирішив публікувати такі рекомендації – і тому раз у тиждень творчий колектив проєкту «Спадщина» систематично випускає короткі оглядові відео «PRO: читати». Адже найкраще методичні рекомендації (включаючи список літератури) звучать саме з позицій власного досвіду. Тому ми обираємо найцікавішу (на наш погляд) літературу – наукову та науково-популярну, яка стане у нагоді фахівцям з дослідження традиційної культури, фольклористам а також усім, хто цікавиться цією глибокою тематикою.
Над підбором літератури працюють куратори проєкту – директор нашої установи, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк; кандидатка філологічних наук, докторка філософії у галузі філології Іванна Олещук; а також методисти нашого центру – Микола Глібіщук, Альона Беженар та Ольга Меленчук.
У випуск другий огляду «PRO: читати» потрапили такі книги:
- Р.Ф. Кайндль «Гуцули»;
- В.В. Грябан, М.К. Чучко «Ринки та ярмарки буковинської столиці»;
- Г.Г. Стельмащук «Українське народне вбрання»;
- Н.Б. Бурдо, М.Ю. Відейко «Трипільська культура. Спогади про золотий вік»;
- М.І. Мерещук «Бали і вечерниці»;
- І. Чеховський «Чернівці – місто зустрічі культур і релігій»;
- «Вулиця Українська – мандрівка у часі» (авторська книга Муніципальної бібліотеки імені Анатолія Добрянського);
- Є.Шевченко «Народна деревообробка в Україні».
Також у випуску ідеться про «Буковинський журнал». Команда проєкту уже працює над третім випуском «PRO: читати» - і у фокусі знову найцікавіші етнографічні видання.