УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ РІЧНИЦІ БУКОВИНСЬКОГО ВІЧА

IMG 08631 листопада біля пам’ятника Великому Кобзарю у Заставні відзначили 101-у річницю Буковинського віча — найвизначнішу подію в історії Чернівеччини, коли у далекому 1918 році вирішувалася доля нашої державної приналежності, де кожен земляк самовизначився, обрав шлях об’єднання та цілісності, не боячись про це сказати на велелюдному зібранні.

Ведуча О. Воробйова наголосила на тому, що Буковинське віче —народні збори, організовані 3 листопада 1918 року в Чернівцях Українським крайовим комітетом, утвореним 25 жовтня 1918 року, як складова частина Української Національної Ради у Львові. На зборах були присутні понад 10000 осіб і відбулися на центральній площі міста. Віче проголосило возз’єднання Північної Буковини (Кіцманський, Заставнівський, Вижницький, Вашковецький повіти, українська частина Чернівецького і Серетського та переважно українські громади Сторожинецького, Радівецького та Кимполузького) із Західно-Українською Народною Республікою та злуку з Великою Україною. Віче також висловило протест проти спроб Румунської національної ради, створеної 27 жовтня 1918 року в Чернівцях, оголосити всю Буковину «румунською землею». Перший президент Буковини — Омелян Попович, який знайшов свій довічний спочинок у місті Заліщики.

Зі словами вітань до присутніх звернувся в.о. голови Заставнівської райдержадміністрації В. Молдован, наголосивши на важливості усвідомлення величезної значимості події, яка 101 рік тому мало місце у Чернівцях. Десятитисячне одноголосся засвідчило про приналежність Буковини до єдиної держави — України. Опісля барвисті осінні квіти лягли до підніжжя пам’ятника великого Т. Г. Шевченка.