Вам, берегині роду

13 травня у Заставнівському районному палаці культури відбулися урочистості до Дня матері. Ведучі Ольга Цимбалюк і Василь Барабащук нагадали присутнім історію походження свята. Голова Заставнівсьої райдержадміністрації Юрій Кітар у простих та щирих словах висловив шану і повагу усім матерям, дякуючи за ту любов, яку вони дарують дітям, підтримують їх у найскладніші моменти життя.

З рук очільника нагороду «Мати-героїня» отримала Марія Ягасик, жителька села Репужинці, яка народила і виховала вісім дітей. Відзнаки також отримали матері, які подарували п’ять і більше дітей — Марія Вікірюк (с. Погорілівка), Тетяна Крисько (с. Онут), Наталя Чорнописька (с. Погорілівка), Оксана Корновал (с. Василів) та Світлана Семенюк (с. Горішні Шерівці).

На заході вшанували матерів, чиї сини не повернулися зі Сходу України. У цій неоголошеній війні Заставнівщина втратила п’ять легенів-соколів - Андрія Василишина, Миколу Соловія, Василя Бабуха, Василя Місікевича, Петра Танасійчука, які зі зброєю в руках стали на захист рідної землі. Пам'ять про них вшанували хвилиною мовчання. Щирі оплески та найтепліші слова линули на адресу неньок героїв - Марії Василишиної (с. Дорошівці), Марії Соловій (с. Юрківці), Марії Бабух (с. Вікно), Ольги Місікевич (с. Репужинці), Марії Довбенчук (с. Василів), які отримали подяки Заставнівської райдержадміністрації та подарунки.

Під час заходу подяки і подарунки від районної організації Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організації інвалідів України» (голова Н. Онофрей) отримала матері, які подарували світові від трьох до дванадцяти дітей. Серед них є також учасники АТО.

Яке ж свято без пісні і танцю? Своїми професійними виступами присутніх потішили Василь Барабащук, Сергій Статуєв, Юрій Марусяк, Людмила Фалібога, народний аматорський театр фольклору і етнографії «Оберіг» Заставнівського РПК, вокальне тріо викладачів Заставнівської музичної школи, дитячий вокальний ансамбль БДЮТ.

Свої яскраві танці присутнім подарували учасники хореографічної студії «Пролісок», зразкового аматорського танцювального колективу «Струмочок», вокально-хореографічну композицію «Благослови, мати, Буковинський розмай» прозвучала у виконанні народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Веселка».

Власний вірш «Троянди для мами» прочитала голова районної організації Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організації інвалідів України» Ніна Онуфрей, яка щиро вболівала за своїх дівчат. На завершення концертної програми учасники дійства разом із глядачами заспівали для усіх матерів «Многая літа».