Нараду та майстер-класи з хореографії провели у Кадубівцях

31 березня на базі будинку культури села Кадубівці Заставнівського району відбулася нарада працівників культури району, у рамках якої провели творчу лабораторію керівників сільських аматорських хореографічних колективів на тему: «Збереження та розвиток народно-сценічного танцю регіонів України».

Нараду відкрила директор Заставнівського РПК Ольга Цимбалюк. У своєму виступі вона зупинилися на головних завданнях, які стоять перед працівниками культури сільських клубних закладів:

  • підготовка аматорських колективів до участі у ХХІІІ Міжрегіональному фестивалі української народної пісні, музики і танцю «Дністрові зорі» та районних мистецьких заходів;
  • підготовка клубних працівників району до чергової атестації.

Про перспективи розвитку культури села Кадубівці, підтримку з боку влади говорив голова сільської ради Ілля Ткачук.

Практичні заняття з хореографії провів методист УМЦКБ, голова Чернівецького обласного осередку Національної хореографічної спілки України Іван Петрусяк. Він творчо продемонстрував методику побудови комбінацій на основі лексики танців Центральної України та Буковини.

Особливості фольклорного та народно–сценічного українського танцю розкрив балетмейстер народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Веселка» Заставнівського РПК Іван Хащовий. Присутні переглянули показовий виступ зразкового аматорського хореографічного колективу «Струмочок» БК с. Кадубівців (керівник - Мар’ян Чебан).

Перед учасниками наради виступили методисти УМЦКБ Катерина Фокіна та Ольга Магдюк, які порушили питання підготовки колективів Заставнівщини до обласного мистецького свята «Христос Воскрес! Воскресне Україна!», обласного конкурсу аматорських вокальних ансамблів та виконавців малих форм «Пісенний краю, Буковино» та підготовки народних аматорських колективів до чергової атестації.

Підсумки роботи підвели начальник відділу культури Заставнівської РДА Василь Барабащук та директор Заставнівського РПК Ольга Цимбалюк.