«Віншуємо радо, всім людям на добро»

У Заставні вже стало доброю традицією проводити конкурс колядок, щедрівок та маланок. Так сталося й цього року. На імпровізовану сцену один за одним виходили колективи з цікавими, унікальними «народними перлинками», які дійшли до нас з глибин століть. І ось веселково задзвеніли дорослі й дитячі голосочки, які щиро і від душі виконували колядки, лунали святкові привітання, зіткані з приємних побажань добра, благополуччя і миру.

Окрасою конкурсу були маланкарі, одягненні у найяскравіші костюми, найдотепніші маски та перуки. Це — яскраве дійство, в основі якого простежуються українські звичаї з елементами сучасного гумору та сатири.

Вкотре своїм виступом вразили глядача народний аматорський театр фольклору і етнографії «Оберіг» (режисер — заслужений працівник культури України Лідія Гайдей), учасники якого теплими віншуваннями розпочали районний огляд-конкурс. Ведуча заходу - Ольга Цимбалюк, по черзі представляла учасників. Серед них народні аматорські фольклорно-етнографічні колективи «Василиха», «Веселі молодички», «Прилипчаночка», «Кумоньки», фольклорні колективи з сіл Хрещатик, «Родина» з Юрківців, «Шубранчанка» (керівники — Микола Токарчук, Михайло Димка, Світлана Капустянська, Лариса Оробчук, Марія Костик, Людмила Калинюк, Марія і Василь Ємчуки, Іван Хабайло та Віра Літовська).

Потішили присутніх юні учасники дитячого фольклорного колективу «Маланка з с.Горішні Шерівці (керівник - Іван Дроник). «Ржавинецьким плясом» усім присутнім підняв настрій колектив з с.Ржавинці (керівник -  Любов Вакареску). На свято приїхали гурти із співзвучними назвами — «Боянчуцька маланка» (керівники — Марія і Ярослав Кравчуки), «Маланка-понаддністрянка» (с.Шубранець) та «Юрковецька маланка».

Душевно й мелодійно виступав кожен з учасників, яким радо підспівували глядачі. І цей спів йшов від душі, від серця, линув над майданом, заходив до кожного будиночку і на кожне обійстя. Направду, нація, яка шанує, береже і примножує свої звичаї й традиції — непереможна!