«Із небес в Буковинський край іде святий Миколай»

 19 грудня люди святкують день Святого Миколая. За народними повір’ями саме в цей день поважний святий з небес спускається на землю і обходить увесь Світ, допомагаючи знедоленим, відновлюючи справедливість і віру у дива. На благодійний концерт «Із небес в Буковинський край іде святий Миколай», який відбувся у Заставнівському районному палаці культури, запросили найменших заставнівчан з обмеженими фізичними можливостями, хворих, сиріт, дітей з багатодітних родин, учасників АТО, які з непідкупною щирістю вірять у Диво.

Святкову програму розпочали юні артисти зразкового аматорського театру юного глядача «Мандрівник» (керівник - Анатолій Гайдей). На свято завітала Зима, герої з відомих казок — Баба Яга, Чахлик Невмирущий, Чортенята, які зачаклували Святого Миколая і хотіли завадити усім діткам потрапити на свято і зустрітися з ним. На допомогу вчасно прийшов Омелько, який допоміг вгамувати «непрошених гостей» і не дозволив зірвати свято.

Як і в добрій казці, усі очікували на дива, а добрими чарівниками виступили дорослі, які у дитячі душі додали часточку тепла й любові. Привітали учасників та глядачів зі святом голова Заставнівської райдержадміністрації Юрій Кітар, його перший заступник Василь Молдован, директор територіального центру з надання соціальних послуг, заслужений працівник соціальної сфери Лілія Семенюк. Для вручення подарунків на сцену запросили родини Дяченків (с.Брідок), Борсуків (с.Василів), Вірстів (с.Боянчук), Корнів (с.Малий Кучурів), які опинилися у складних життєвих обставинах. Вони також отримали пам’ятну ювілейну монету номіналом 5 грн. від депутата Верховної Ради України Василя Омельченка, який перебував на святі із першим заступником голови Чернівецької обласної ради Інгою Маковецькою. Подарунки отримали й матері наших мужніх воїнів, які віддали своє життя за волю і незалежність України.

У День Святого Миколая справжні дива трапилися для багатьох маленьких заставнівчан - багато з них отримали кошти на лікування, омріяні іграшки, солодощі, а головне - гарний настрій та добрі й теплі слова підтримки.

Діти брали активну участь у святі: читали вірші та співали пісні про зиму, Святого Миколая, виконували цікаві хореографічні композиції, грали на музичних інструментах. Ведучі заходу — учні Заставнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Юлія Швед та Юрій Максимчук зуміли гарно провести концертну програму, за що з рук Святого Миколая отримали солодощі. Про це заздалегідь подбали працівники Заставніського відділу культури, а іграшки були вручені від міського голови Василя Радиша. У святковий захід свою посильну лепту внесла бувша землячка, яка нині мешкає у Німеччині, Лілія Клим. Протягом заходу було зібрано 4540 грн., які підуть на благодійні потреби.