Черемоське методичне об'єднання викладачів мистецьких шкіл Вижницького району продовжує успішно працювати. Чергова зустріч відбулася 27 лютого на базі Берегометської школи мистецтв ім. Одарки Киселиці. До присутніх звернулися директорка Берегометської школи мистецтв Любов Ярусевич та директорка Мистецької школи Вижницької міської ради, голова Черемоського методичного об'єднання Наталія Додяк, які окреслили план роботи засідання.
Секція скрипки. Урок-презентація на тему: «Творчість українського композитора Олександра Гоноболіна у музично-естетичному вихованні учнів-скрипалів» викладачки вищої категорії, старшого викладача Олесі Чекіт.
Секція цимбалів. Методична доповідь з ілюстраціями на тему: «Традиційні музичні інструменти Гуцульщини» викладача першої категорії, старшого викладача Петра Садового.
Секція баяна, акордеона. Відкритий урок на тему: «Технічний розвиток учнів-початківців в класі акордеону» викладачки першої категорії, старшого викладача Світлани Векслєр.
Відбувся також й круглий стіл для директорів та їхніх заступників на тему: «Нормативно-правова база мистецької школи: актуальні питання сьогодення. Кожен викладач відповідально підійшов до висвітлення власної теми.
Олеся Чекіт та її вихованці ознайомили викладачів скрипки з творчістю, та збірками нот знаного в Україні та за кордоном скрипаля-виконавця, викладача Олександра Гоноболіна. Юні скрипалі із задоволенням продемонстрували свої успіхи. Щирі оплески викликав кожен їхній виступ. Та найбільший шквал оплесків викликав виступ ансамблю скрипалів.
Петро Садовий не тільки продемонстрував присутнім народні інструменти, що побутують в гуцульському регіоні. Він та його учні показали основні прийоми гри на них. Викладачі методичного об'єднання мали смогу спробувати свої сили у грі на дримбі, зозульці (окарині), сопілці, флоярі, денцівці, дводенцівці, трембіті, ребрі (най), цимбалах. Важливо те, що у роботі ансамблю народної музики Петро Васильович залучає до гри на гуцульських народних інструментах учнів класу баяна, акордеону, скрипки.
Світлана Векслєр поділилася своїм досвідом у формуванні первинних навичок володіння акордеоном (посадка, постановка рук, вивчення клавіатури, способи видобування та міховедення) в учнів-початківців. Наголосила на важливості залучення дитини до самостійного виконання нескладних пісень, гри в ансамблі з педагогом, підбору мелодій на слух, ритмічних вправах і т.д. За круглим столом директори та заступники обговорити особливості та нормативно-правову базу атестації викладачів у 2025 році.
Вдячні слова захоплення за подаровану естетичну насолоду та побажання нових творчих звитяг висловили учасники викладачам Берегометської школи мистецтв, які вкотре підтвердили свій високий професіоналізм.
Завершилася зустріч упорядкуванням відповідних довідок для проходження атестації та спільним фото на згадку.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1394100615081363&type=3
Ганна ВАТАМАНЮК,
заступниця директора
Мистецької школи
Вижницької міської ради
http://bukcentre.cv.ua/index.php/novini-z-rajoniv/vizhnichchina/7280-u-vyzhnytsi-prodovzhuie-robotu-cheremoske-metodychne-ob-iednannia.html#sigProGalleriab63fc7c561