Черемошське методичне об’єднання викладачів успішно продовжує свою діяльність. Педагоги самостійно обирають тему зустрічей, виокремлюють педагогічні проблеми та діляться своїми методами їхнього подолання. Окрім того, є можливість залучати музикантів та художників з інших мистецьких закладів будь-якого регіону нашої держави. Так, впродовж 28–29 жовтня відбулося засідання викладачів Черемошського методичного об'єднання на тему: "Сучасні тенденції формуванні українського репертуару для учнів мистецьких шкіл." Перший день засідання відбувався у Мистецькій школі м. Вашківців. Виконанням Державного Гімну України в супроводі оркестру учасники розпочали засідання. З вітальним словом та побажаннями плідної праці до присутніх звернувся начальник відділу культури, освіти, медицини і спорту Вашківської міської ради Володимир Лучак.
Директорка Мистецької школи м. Вашківців Євгенія Фрунза закликала хвилиною мовчання віддати шану всім, хто загинув та молитвою просити Всевишнього додати сили тим, хто відстоює Незалежність нашої держави. Опісля вона окреслила план роботи зустрічі.
Приємно те, що до нашого об'єднання доєдналися викладачі Кіцманської школи мистецтв, п'ятої Харківської мистецької школи, Мистецької школи с.Радауци (Румунія). Викладачі обговорили низку мистецьких проєктів, що плануються в 2024-2025 навчальному році. І на підтвердження своїх слів , з метою організації та проведення спільних культурно-мистецьких заходів директорами шкіл було підписано багатосторонні угоди про співпрацю.
Директорка п'ятої Харківської мистецької школи Оксана Кравчук поділилася досвідом ведення шкільної документації за допомогою сучасних технологій в рамках пілотного проєкту "Школа в смартфоні". Електронні журнали, відвідування учнів, розклад уроків – все це зручно для керівника школи і підносить школу на новий вищий рівень
Викладачка скрипки Вашківської школи Іванна Білокопитюк поділилися педагогічним досвідом роботи з учнями-початівцями, викладачка класу вокалу п'ятої Харківської музичної школи Марина Вінніченко провела майстер-клас з учнями Вашкіської мистецької школи та присутніми викладачами Черемошського ТМО.
Велике захоплення та щирі оплески викликала презентація збірки вокальних творів Марії Стаднік "Скрипковий співограй" у супроводі скрипки Іванни Білокопитюк. Всі ми звикли, що акомпанемент вокальних творів виконує фортепіано, баян-акордеон, бандура, оркестр, але, ну, ніяк не скрипка. На прикладі українських народних пісень, забавлянок, веснянок, які внесли до збірки Марія Стаднік та Іванна Білокопитюк, руйнують цей міф та повертають нас до часів українського бароко, де роль скрипки, як акомпануючого інструменту, була важливою.
29 жовтня викладачі Черемошського методичного об'єднання подовжили роботу вже на базі Мистецької школи Вижницької міської ради. На зустріч з викладачами приїхала викладачка класу фортепіано другої Чернігівської музичної школи Руслана Лісова з презентацією своєї збірки пісень "Молюсь за тебе" і мюзіклу "Білосніжка" у супроводі фортепіано. Пані Руслана також познайомила зі своєю донькою Регіною Лісовою. Регіна - композиторка, студентка Київської муніципальної музичної академії імені Р. Глієра. Вона продемонструвала низку своїх творів. Народжена музика Русланою та Регіною Лісовими на вірші сучасних буковинських поетес Марії Кінаш і Тамари Севернюк - це продовження традиції українських романсів та солоспівів. Щемно і зворушливо вони звучали у затишній залі нашої школи.
Творчий день продовжила концертна програма, що склададася з творів українських класиків, соліста Національної капели бандуристів України ім. Г. Майбороди Андрія Міцая. Виконання пана Андрія - це не просто слова на музику, це моновистава, яка викликає емоції, що посилюють почуття гордості, любові й відданості своїй батьківщині, її історії, культурі, традиціям, спонукають до дії, надихають відвоювати у рашистів кожен клапоть землі, зберегти та примножити все українське, що було знищене московитами.
Свій виступ Андрій Міцай здійснив з метою придбання генератора побратимам-бандуристам. Хлопці воюють на сході України у складі 38-ї Окремої Бригади морської піхоти. Глядачі задонатили понад 6 000 гривень. Численні фото з Русланою та Регіною, з Андрієм Міцаєм, з Марією Стаднік та Іванною Білокопитюк - пряме свідчення великої потреби української класичної музики серед різних верств населення.
Завершилося засідання Черемошського ТМО видачею відповідної звітної документації для проходження наступної атестації. Навчальний рік лиш розпочався. Попереду ще багато цікавих зустрічей. Черемошське ТМО впевнено і надалі працюватиме над розвитком та утвердженням української культури та усвідомленням своєї національної ідентичності.
Ганна ВАТАМАНЮК,
заступниця директора
Мистецької школи
Вижницької міської ради
http://bukcentre.cv.ua/index.php/novini-z-rajoniv/vizhnichchina/7119-u-vyzhnytsi-vidbulosia-cherhove-zasidannia-cheremoshskoho-tmo.html#sigProGalleria43b6d9c2c9