«СТРИВОЖЕНІ ЗОРІ» ХАРИТОНА БОРОДАЯ

«СТРИВОЖЕНІ ЗОРІ» ХАРИТОНА БОРОДАЯ9 жовтня у Вижницькій районній бібліотеці відбулася презентація книги «Стривожені зорі» Харитона Бородая.

 

Письменник народився 11 жовтня 1913 року у селі Байрак поблизу Диканьки на Полтавщині. Пізніше назва рідного села стала частиною його літературного псевдоніма - Ярема Байрак. Закінчив Полтавський педагогічний інститут. Улітку 1940 року прибув на роботу до смт. Берегомета Вижницького району. Працював вчителем місцевої семирічної школи. Тут одружився з вчителькою молодших класів Мирославою Копачук. У 1942 році Харитона Бородая виселили, і він оселився в місті Кам`янець – Подільському. Повернувся до Берегомета Вижницького району лишень у 1944 році. Рятуючись від радянського наступу, письменник з родиною направилися до Олтенії. 9 квітня1944 року на станції Шиміян поблизу міста Турну-Северін сталася трагедія. Студент Чернівецького політехнічного інституту, уродженець міста Сторожинець, Тарас Кисилиця трьома револьверними пострілами вбив Харитона Бородая та його дружину .

Про трагічну долю письменника, його життєвий і творчий шлях розповідали присутнім український письменник, член Національної спілки письменників України, голова Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України, директор обласного Хмельницького літературного музею Васи́ль Горбатю́к та асистент кафедри української літератури Чернівецькогонаціонального університету ім. Ю. Федьковича Ольга Меленчук. На заході були присутні представники творчої інтелігенції краю - викладачі, філологи та усі небайдужі. З розповідями про письменницький доробок Харитона Бородая виступили Руслан Сенчук і громадський діяч, лікар Богдан Гришин–Грищук. Після закінчення презентації гості відвідали літературно–мистецьку світлицю, де мали змогу ознайомитися з літературною спадщиною Вижниччини.

«СТРИВОЖЕНІ ЗОРІ» ХАРИТОНА БОРОДАЯ