У Вижниці відбулося засідання Черемоського територіального методичного об'єднання

1 59 грудня на засідання Черемоського територіального методичного об'єднання завітали викладачі мистецьких шкіл м. Вижниці, смт Берегомет, с.Усть-Путили, смт Путили, м. Вашківців.

У рамках розгляду проєкту «Порядок проведення інституційного аудиту закладів позашкільної освіти» Державної служби якості освіти у Чернівецькій області директорка опорної Мистецької школи Вижницької міської ради Наталія Додяк ознайомила присутніх з роботою закладу, основними вимогами щодо ведення шкільної документації, організацією контролю за навчально-виховним процесом та організацією роботи з підвищення кваліфікації педагогічних працівників у міжатестаційний період.

Після презентації роботи школи викладачі об'єднання мали змогу ознайомитися з досвідом роботи викладачів Мистецької школи м. Вижниці. Відкриті уроки провели завідувачка секцією класу фортепіано, завідувачка фортепіанного відділу школи Світлана Цикаляк з ученицею 6-го класу Анною Кучерявою, викладачка-методистка Ірина Гулей - урок учнівського концертмейстерства з ученицею 6-го класу Веронікою Плотніковою (фортепіано) та ученицями струно-смичкового відділу 6-го класу Христиною Дудкою та Єлизаветою Суторміною, урок скульптури – завідувачка художнього відділення Олена Ткач, завідувачка народно-духового відділу Наталія Ткач - з учнем-баяністом 4-го класу Артемом Старожитником. Урок з учнем-випускником Василем Фрацовіром (блок-флейта) провів завідувач філіалу школи с. Мілієво Олексій Лоза. Роботу з хором учнів середніх класів провела старша викладачка Фрозіна Шпак. Переглянути урок Фрозіни Тарасівни за допомогою платформи googl-meet та долучитися до його обговорення змогли викладачки-хормейстерки Марина Богданюк (Заставнівська школа мистецтв) та Віоріка Бацько (Сокирянська музична школа).

У рамках круглого столу директор художньої школи смт Путила Тарас Ковальчук говорив про робочі навчальні програми з дисципліни «Предмет за вибором», звернувши увагу на те, що саме у рамках цього предмету можна зберігати та відроджувати традиційні ремесла Буковини і Гуцульщини. Він також ознайомив викладачів секції з положенням та умовами проведення дитячого конкурсу образотворчого мистецтва «В ніч на Святого Миколая», який організовують працівники Путильської художньої школи.

На завершення відбувся обмін досвідом та планами на майбутнє. Як показує практика, саме живе спілкування – запорука успішного вдосконалення виконавської майстерності юних музикантів та художників, засвоєння навичок спільного музикування та всебічного розвитку творчої особистості.

Ганна ВАТАМАНЮК,

заступниця директора Мистецької школи Вижницької міської ради