До карантину - з відповідальністю

91536995 272009800473801 8905455830300622848 nВесна 2020 року виявилася тривожною. Коронавірус, що охопив увесь світ, не оминув і Вижниччину. В районі оголосили карантин.

Незважаючи на правила і обмеження карантину, утримання частини зарплати, працівники культури Вижниччини не сидять, склавши руки. Перше на що вони звернули увагу – це на забезпечення масками багаторазового використання учасників аматорських колективів, а особливо аматорів 60+, адже саме люди пенсійного віку попадають першими у жорна вірусу. Продовжують шити маски й для потреб свого населеного пункту - листоношам, соціальним працівникам, продавцям. Найбільш активними у пошитті масок виявилися працівники та аматори будинку народної творчості та дозвілля с.Мигове (директорка - Галина Москалюк), будинку культури смт Берегомет (директорка - Євгенія Іпатій), будинку народної творчості та дозвілля с. Лопушна (директор - Раду Ленца), клубів сіл Заріччя (завідувачка - Марина Савка), Шепіт (завідувачка - Валентина Лазорик), Велике (завідувачка - Валентина Кулька).

Клубні працівники активно допомагають соціальним працівникам села, які в цей час фізично не в змозі надати допомогу всім підопічним, адже їх стало набагато більше: чи то в аптеку за ліками, чи до магазину за продуктами. Проводиться велика роз´яснювальна робота серед учасників аматорських колективів щодо важливості карантину та правил його дотримання.

Паралельно з волонтерською роботою працівники клубних установ району проводять он-лайн репетиції з гуртківцями, узагальнюють фото та відеоматеріали, що накопичились за час концертної діяльності, аналізують вже проведені масові заходи, відбувається пошук нових сценарних матеріалів. Працівники культури ознайомлюються з новими віршами, піснями, п´єсами та виставами, що знаходяться у вільному доступі.  

Карантин – це не канікули чи відпустка. Це праця в обмеженому просторі і на відстані, це випробовування на відповідальність і людяність.

Анна ВАТАМАНЮК,

провідний методист Вижницького РБНТД