Вижниччани у Львові

75580111 2648569425212655 7131461288525299712 oТо було щось неймовірне! Більш чотирьох годин українських пісень від різних артистів, які виконували їх у різній манері. Та все це крутилося навколо однієї постаті, яка закарбувалася у пам'яті українців шукачем «Червоної Рути», - народного артиста України Назарія Яремчука. 19 листопада вижниччани презентували свій гала-концерт фестивалю ім. Назарія Яремчука "Пісня буде поміж нас" у Львові.

Розпочав концерт Вадим Завада, володар гран-прі І відкритого фестивалю ім. Н. Яремчука «Пісня буде поміж нас». У його виконанні прозвучав гімн фестивалю. Того вечора на сцені співали усі володарі гран-прі фестивалю: Вадим Завада (м. Ірпінь Київської області), Христина Юрчило (м. Надвірна Івано-Франківська області), (Данило Карачевський (м. Донецьк), Біляль Ісхад Джад (Йорданія).

 

А далі – калейдоскоп українських пісень у виконанні переможців фестивалю усіх років з різних куточків України: Євгенії Іпатій та Ксенії Попович (Вижниця), Ірини Стиць, заслуженої артистки України (м. Чернівці), Валентина Леонте (Румунія), Андрія Місюрака, Вадима Шкурпіта, Дарина та Богдани Бурнос, гурту «Високий замок» (м.Львів), Роксолани Залізняк, Наталії Стець та Віктора Сов'як, квартет «Акорд» з Тернопільщини, Лізи та Наталіяї Чухліб, тріо «Трояна» та Катерини Рибаченко з Черкащини, Влади Чайки з Волині. Глядачі співали і танцювали разом з виконавцями. Усі згадували й Назарія... Було сказано чимало слів-спогадів про те, яким він був - живим, молодим, усміхненим, сповнений мрій, слів та мелодії. Він передав нам вміння любити українську пісню і в тій любові співати та славити Буковину і всю Україну.

Львів'яни щирими оплесками зустрічали перших учасників легендарного народного аматорського вокально-інструментального ансамблю «Смерічка» - Анну Буриленко та Мирославу Єжиленко, а подарунком для них та всіх присутніх був виступ сина Марії Ісак, їхньої творчої подруги, однієї з перших солісток «Смерічки», - Назара Савко. А правдиві сльози та слова підтримки від рідної сестри Володимира Івасюка Галини тільки додали наснаги всім учасникам.

Вижницькі жарти від Ольги Дроняк, художнього керівника та Михайла Ковалюка, заслуженого працівника культури України, директора Вижницького РБНТД, - то мистецтво так передати атмосферу Буковини з її примівками, коломийками та жартами «аж на три повЕрхи»! А пісня-обряд з весільними калачами та рушниками від Євгенії та Ольги Іпатій! Львівський гладач наче побував на буковинському весіллі.

Великим подарунком для львів'ян стала книга «Пісня Назарія – як море широка», автор - Віра Середа-Юрик з м. Запоріжжя, де зібрані публікації про видатного українця, Громадянина з великої літери, посла української пісні за кордоном, незабутнього Назарія Яремчука та людей, котрі оточували його в житті й творили з ним українську пісню.

Буковинський шарм підкреслила виставка робіт студентів кафедри декоративно-прикладного мистецтва Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, керівники - Мирослава Жаворонкова і Дмитро Курик, майстрині традиційної вишивки Наталії Андрицуляк, майстрині з виготовлення традиційних прикрас з бісеру Анни Ватаманюк.

Вижницький фестиваль у Львові відбувся завдяки співпраці усіх учасників дійства. Щира подяка депутату Львівської обласної ради, меценату Роману Грицевичу, меценату, громадському діячу Олексію Бурбаку (м. Чернівці), Земляцтву «Буковина» у Києві в особі Андрія Скибінського, видавничому дому УКРПОЛ, видавництву «Світло й Тінь» (Володимир Пилип'юк), інформаційним партнерам – газетам «Високий Замок», «Львівська Пошта», «5 Канал» (Львів), суспільному радіо та усім небайдужим.

Справжніми спонсорами проекту стали львів’яни та гості міста, які купили квитки й не залишили в залі жодного вільного місця. Успіх вижниччан у Львові - це результат злагоджений дій всіх учасників дійства, а також завдяки великій праці Наталії Додяк, начальника відділу культури Вижницької РДА та Ореста Цимбали, співака, члена журі фестивалю «Пісня буде поміж нас», громадського діяча. Спільної віри у Назарову пісню, у молодість, у талант, у львів'ян. І на підтвердження цього – спільне виконання знакових пісень - «Червоної рути» та «Родини».

Автор сценарію гала-концерту - Наталя Рохманюк – поетеса, громадський діяч (м. Київ). А втілила його на сцені ведуча концерту Зоряна Вовк, співачка, громадський діяч, солістка «Оркестру Волі» палацу культури «Березіль» з м. Тернопіль. Зберіг пам'ять про фестиваль на фото Олександр Толошняк, керівник народної аматорської кіностудії «Черемош» Вижницького РБНТД.

Гала-концерт закінчився, але ще довго лунало із зали щире «Дякуємо!».

Гала-концерт завершився? Ні! Він продовжується у теплих, приємних, дружніх спогадах, у коментарях-враженнях в соціальних мережах, основний меседж яких: «такі гала-концерти мають стати мандруючими, бо то справжнісінький злочин - тримати такий скарб в обмеженні. Пісні Назарія мають летіти Україною і не тільки!»

Анна ВАТАМАНЮК,

провідний методист Вижницького РБНТД