На Вижниччині відзначили день Гідності та Свободи

77092505 2432855463489702 6290237887145312256 oШоста річниця Революції Гідності та 15 річниця Помаранчевої Революції... Ці події назавжди змінили громадян незалежної Української держави і дали зрозуміти всьому світу: свобода та гідність для нас понад усе.

21 листопада, відзначаючи День Гідності та Свободи у Вижниці, ми вкотре пригадали ці історичні події, вшанували тих, хто своїми вчинками утверджує незалежність України та в молитві пом’янули тих військових району, хто віддав життя, боронячи нашу державу від агресора.

«Хочу висловити велику вдячність тим, хто у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постав на захист демократичних цінностей, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Низький уклін тим бійцям, які під час проведення антитерористичної операції продемонстрували усьому світу, що здатні захистити державу, зберегти життя мирних громадян, допомогти жителям Донецької та Луганської областей, які потерпають від свавілля терористів. Щира подяка всім волонтерам, які стали надійним тилом для наших захисників!», - зазначили у своєму виступі в.о. голови Вижницької райдержадміністрації Юрій Татарин та заступник голови районної ради Сергій Вірста. На підтримку цих слів волонтерам Василю Мендришорі та Олександру Попадюку вручили ювілейні відзнаки Чернівецької облдержадміністрації «100 років Буковинському вічу».

З патріотичними піснями виступили переможці та учасники ІV відкритого фестивалю патріотичної пісні «Переможемо з піснею» ім. П. Лейби, - провідний методист Вижницького РБНТД Анна Ватаманюк та вихованець дитячої вокальної студії народного аматорського вокально-інструментального ансамблю «Смерічка» Сергій Подоляк, керівник - заслужений діяч мистецтв Володимир Домшинський.

Спогадами про буремні революційні події 2013-2014 років поділилася їхня учасниця Марія Швейко, а відтак зачитала власний вірш, який сколихнув увесь зал. Захід провели заслужений працівник культури України, директор Вижницького РБНТД Михайло Ковалюк та художній керівник Вижницького РБНТД Ольга Дроняк-Пістащук. Вони озвучили імена Героїв Вижниччини, які загинули у неоголошеній гібридній війні та закликали присутніх у хвилині мовчання схилити голови під час молитви за упокій їхніх душ. Насамкінець спільне багатоголосе виконання Державного Гімну України ще раз засвідчило, що наші цінності – Гідність та Свободу – ніхто і ніколи не зможе в нас забрати і ми готові боронити їх до останнього подиху.