«Переможемо з піснею» - 2019

FezLXYhSQf5eJfDCW6gz.w695Першого листопада у будинку культури смт Берегомет Вижницького району відбувся четвертий відкритий фестиваль патріотичної пісні «Переможемо з піснею» з метою вшанування пам’яті земляка Павла Лейби, який загинув у зоні проведення АТО на Луганщині. Заснований фестиваль-конкурс у 2016 році за ініціативи Берегометської селищної ради, Берегометського селищного будинку культури та відділу культури Вижницької райдержадміністрації.

Представники виконавчої влади, учасники АТО, школярі та громадськість хвилиною мовчання вшанували пам'ять односельчанина та усіх героїв, які загинули, боронячи кордони України на Сході. Директор навчального закладу, де навчався герой, Василь Лупу згадує про хлопця як надзвичайно скромного, дружелюбного та працелюбного, який віддав своє життя заради мирного майбутнього України. Учні школи, де навчався Павло, поклали квіти до його могили. Помолився за душі усіх загиблих українських воїнів протоієрей Свято-Юріївської церкви отець Степан.

«Стало вже гарною традицією щороку восени проводити у нашому селищі надзвичайний захід - відкритий фестиваль-конкурс української патріотичної пісні "Переможемо з піснею" ім. Павла Лейби. Це знаково, адже Павло Лейба - це наш 18-ти річний герой - сирота, який загинув від снайперської кулі під Лисичанськом. Ми не маємо права забути, за що ця дитина загинула там, на сході України в російсько-українській війні», - зазначив у своєму виступі Дмитро Паламарюк, депутат Берегометської селищної ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я, освіти, культури, молоді та спорту, директор та основний спонсор цьогорічного фестивалю.

Особлива подяка людям, які долучились до проведення фестивалю - Сергієві Боднарюку, голові ради смт Берегомет, Наталії Додяк, начальнику відділу культури Вижницької РДА, працівникам будинку культури смт Берегомет (директор - Євгеніяї Атрощенко) та його вихованцям Євгенії Іпатій та Антоніні Мицкан, працівникам Вижницького РБНТД (директор – заслужений працівник культури України Михайло Ковалюк), вчителям музики загальноосвітніх шкіл, педагогам шкіл мистецтв, керівникам вокальних гуртків клубних закладів культури Вижниччини та сусідніх районів Путильщини та Косівщини Івано-Франківської області.

Особливістю цього фестивалю є благодійна акція «Хата для солдата» по збору коштів для здійснення мрії Павла, а саме побудови будинку для його родини. Благодійна скринька знаходиться у селищній раді, тож усі охочі можуть долучитися до втілення мрії Павла.

Вітаємо переможців цьогорічного фестивалю!

Гран-прі – Аліна Стратій (будинок культури смт Берегомет, керівник - Адам Марчук)

І місце

-         Сергій Подоляк, вихованець вокальної студії НА ВІА «Смерічка» Вижницького РБНТД, керівник - Володимир Домшинський;

-         Богдана Жебчук (Берегометська школа мистецтв, клас викладача Мирослава Черней);

-         Олесандра Романюк – художній керівник будинку культури с.Лукавців;

-         Богдана Сергій (с.Багна);

-         Вокальний ансамбль «Мрія» (гімназія смт Берегомет, музичний керівник - Іванна Бевз);

-         Вокальний дует «Ейфорія» (смт Кути Івано-Франківської області);

-         Вокальний дует «Ред Грам» (Вижницький коледж прикладного мистецтва, музичний керівник - Михайло Пинзару).

ІІ місце

-         Ксенія Мендришора (гімназія смт Берегомет, музичний керівник - Іванна Бевз);

-         Ангеліна Васкевич (гімназія смт Берегомет, музичний керівник - Іванна Бевз);

-         Богдана Шепітко (ЗОШ №3 смт Берегомет, музичний керівник - Роман Граб);

-         Надія Скрипник (ЗОШ №3 смт Берегомет, музичний керівник - Роман Граб);

-         Віталіна Семеген (будинок народної творчості та дозвілля с.Мигове, керівник - Анастасія Бойчук);

-         Юлія Нищук (медичний коледж м.Вашківців, керівник - Орися Сірецька);

-         Ольга Пилипко (смт Путила, керівник вокальної студії - Світлана Шинкарук).

ІІІ місце

-         Анастасія Нищук (медичний коледж м. Вашківців, керівник - Орися Сірецька);

-         Марина Сороцька (школа мистецтв смт Берегомет, клас викладача Тетяна Граб);

-         Анастасія Дутка (ЗОШ №3 смт Берегомет, музичний керівник - Роман Граб);

-         Альона Петрик (смт Путила, керівник вокальної студії - Світлана Шинкарук);

-         Тетяна Григоряк (школа-інтернат ім. Н. Яремчука м. Вижниці).

Журі також відзначило конкурсантів та нагородило дипломами «За участь у фестивалі» Ангеліну Дутку (будинок народної творчості та дозвілля с.Лопушна, директор - Раду Ленца) та Діану Клим (ЗОШ №4 смт.Берегомет).

Дует у складі Єлизавети та Софії Циганок з смт Путила, керівник вокальної студії - Світлана Шинкарук відзначений у номінації «Наймолодші учасники фестивалю». Вокальний дует «Ред Грам» Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В. Ю. Шкрібляка, музичний керівник - Михайло Пинзару відзначений у номінації «Авторська пісня». Емілія Мицкан з Путили, керівник вокальної студії Світлана Шинкарук була відзначена у номінації «Глядацькі симпатії».

Вітаємо!

Анна ВАТАМАНЮК,

провідний методист Вижницького РБНТД

Фото Ірини ТОЛОШНЯК,

кіностудія «Черемош» Вижницького РБНТД