Купальське вогнище Вижниччини

66131481 424535071471184 2841365464691507200 nНа початку липня в Україну приходить магічне феєричне свято – Івана Купала. Це день єднання людини з природою, свято води та вогню.

Вже котрий рік поспіль ввечері 6 липня на березі ставка в мальовничому селі Лопушна збираються жителі та гості Вижницького району святкувати Івана Купала. Працівники та аматори будинку народної творчості та дозвілля (директор - Раду Ленца), приготували цікаву програму з піснями, танцями, сценками, іграми, фольклорними дійствами.

Впродовж вечора учасники купальського дійства із задоволенням танцювали, співали, водили хороводи та традиційно у магічному полум’ї вогнища «спалили» усі свої негаразди.

 

Цікаве свято організувала й завклубу села Волока Минодора Кушнір. Щоб знайти свою долю незаміжні дівчата пускали вінки з квітів і трав на воду річки Черемош.

«Нехай у цю містичну Іванову ніч купальське вогнище очистить долю від всіх бід і негараздів, а таємничий цвіт папороті виповнить усі мрії, бажання і задуми», - ворожили на вінках та співали дівчата з будинку народної творчості та дозвілля с.Мигове (директор - Галина Москалюк) під час театралізованого дійства.

Велика вдячність спонсорам свята та всім, хто долучився допомогти.

Анна ВАТАМАНЮК,

провідний методист Вижницького РБНТД