Як на Вижниччині колядували

49844087 10161258834010173 896975495676035072 nАби стати вільною та незалежною нацією, нам, українцям, довелося подолати важкий історичний шлях: репресії, голодомори, переслідування та терори. Попри всі заборони українського – мови, писемності та культури, нам вдалося зберегти свою самобутність та ідентичність. Українська культура, вірування та звичаї — те, що нам вдавалося оберігати та увіковічувати століттями. Християнські свята для українців є символом єдності та нездоланності, адже саме під час таких свят пробуджується нескоримий дух. Різдво Христове - одне з найважливіших релігійних свят для нашого народу. Це свято єднання, відродження, пробудження та віри, яке займає чільне місце у серці кожного віруючого громадянина.

У другий день Різдвяних свят, 8 січня, вже традиційно у Вижниці відбувся фестиваль «Найбільша коляда у найменшому місті», де 19 творчих і трудових колективів з усього району віншували гостей колядками та побажаннями. Розпочалося дійство патріотичною «Молитвою на Різдво», яку виконали учасник АТО Петро Ковалюк та керівник народного аматорського вокально-інструментального ансамблю «Смерічка» Антоніна Клоцька, адресувавши її всім захисникам, завдяки яким ми маємо змогу мирно зустрічати зі своїми родинами новорічно-різдвяні свята. Цьогорічна коляда мала ще й благодійний характер, адже під час фестивалю було зібрано 7300 грн. на лікування дорослих та 2000 грн. на лікування дітей – жителів району, які ведуть складну боротьбу з важкими недугами.

По завершенню дійства у Вижниці всі охочі долучились до фестивалю «Колядки», який вже 5-й рік поспіль організовують працівники НПП «Вижницький» у смт. Берегомет. Участь в заході взяли вокальні ансамблі Вашківецької об’єднаної територіальної громади, колективи Мигівського та Лукавецького будинків культури, педагогічний та учнівський колектив Берегометської школи мистецтв, учні недільної школи храму ікони Божої Матері «Знамення» Острицької об’єднаної територіальної громади, загальноосвітні заклади, аматорські колективи та всі бажаючі колядники.

Колядою гостей дійства привітали сім'ї АТО, які за підтримки директора НПП святкували на території національного парку, бажаючи усім миру, добра та міцної віри. Під час фестивалю присутні зігрівалися гарячим чаєм, запашним глінтвейном та смачним гуцульським баношом біля вогнища поряд із вертепом.