Фестиваль-конкурс патріотичної пісні імені Павла Лейби «Переможемо з піснею»

22780168 1360417627400163 7609749582575994102 n«Бій і юне життя загибло на світі. Боже помилуй Павла, якщо щось согрішив. Ми, всі односельці, не зможем забути, хто нас захищаючи, на той світ поспішив», - такими щемливими словами з вірша Василини Малиш юні мешканці смт. Берегомет Владислав і Станіслав Татарин та Іванна Мицкан розпочали фестиваль-конкурс патріотичної пісні імені Павла Лейби «Переможемо з піснею». Фестиваль відбувся вже втретє з метою вшанування пам’яті земляка Павла Лейби, який загинув від вогнепального поранення у зоні проведення антитерористичної операції на Луганщині. Заснований фестиваль-конкурс у 2016 році за ініціативи Берегометської селищної ради, Берегометського селищного будинку культури та відділу культури Вижницької райдержадміністрації.

Особлива подяка людям, завдяки яким відбувся фестиваль: Дмитру Паламарюку, депутату Берегометської селищної ради, голові постійної комісії з питань охорони здоров'я, освіти, культури, молоді та спорту, директору фестивалю, Сергієві Боднарюку, голові ради смт. Берегомет, Миколі Стринаді, депутату Чернівецької обласної ради, Наталії Додяк, начальнику відділу культури Вижницької РДА, Євгенії Атрощенко, директору Берегометського будинку культури, Анатолію Одочуку, приватному підприємцю, Миколі Попадюку, приватному підприємцю та всім працівникам Вижницького РБНТД (директор – заслужений працівник культури України Михайло Ковалюк).

Представники влади, учасники АТО, школярі та громадськість хвилиною мовчання вшанували пам'ять односельчанина та всіх героїв, які загинули, боронячи кордони України на Сході. Директор навчального закладу, де навчався герой, Василь Лупу згадує про хлопця як надзвичайно скромного, дружелюбного та працелюбного, який віддав своє життя заради мирного майбутнього України. Учні школи, де навчався Павло, поклали квіти до його могили. Помолився за душі усіх загиблих українських воїнів протоієрей Свято-Юріївської церкви смт.Берегомет отець Степан.

«Україна переможе, ми захистимо Україну. Але, якщо гинуть на війні 18-ти літні, то це дуже дорога ціна за перемогу», - не зміг стримати сліз у своєму виступі учасник бойових дій на Сході України, побратим Павла Володимир Богдан.

Особливістю цьогорічного фестивалю стала благодійна акція по збору коштів для здійснення мрії Павла, а саме побудови будинку для його родини. У рамках фестивалю відбулися благодійні концерти переможця, володаря гран-прі відкритого фестивалю-конкурсу естрадної пісні ім.Назарія Яремчука «Пісня буде поміж нас» - 2018 Данила Карачевського. Його спів слухали студенти Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В. Ю. Шкрібляка, учасники міжобласного семінару практикуму Львівської та Чернівецької областей, учні Вижницької гімназії, учні ЗОШ м.Вижниці, сіл Іспас, Мілієве, Банилів, Лопушно, Шепіт.

«Дякую усім, хто повірив в мене і дозволив мені під час своїх перших гастролей долучитися до такої благородної справи, як будівництво будинку для Павла», - наголосив Данило Карачевський під час свого виступу в Берегометі. Ним було зібрано 21400 грн, які він вручив голові смт.Берегомет Сергію Боднарюку після свого виступу.

Вітаємо переможців цьогорічного фестивалю!

Гран-прі:

Василь Чигрин, смт.Путила;

І місце:

- Інна Микитюк, смт.Путила;

- Уляна Косован, смт.Путила;

- Євгенія Іпатій, смт.Берегомет.

ІІ місце:

- Надія Скрипник, ЗОШ №3 смт. Берегомет;

- Лілія Євенчук, смт.Путила;

- Каміла Перепелиця, ЗОШ №2 смт. Берегомет;

- Христина Чечул, смт.Путила;

ІІІ місце:

- Вокальний дует у складі Степана Іванущака та Віталія Ткачука, Лукавецький СБК;

- Мазуряк, Іспаський СБНТД;

- Калинчук, Коритнянський СБК;

- Мендришора, гімназія смт. Берегомет;

- Боднарюк, ЗОШ №3 смт.Берегомет;

- Гаманюк, ЗОШ №3 смт.Берегомет;

- Жебчук, ЗОШ с.Шепіт.

Грамотою був відзначений Юрій Граб з села Шепіт, як «Наймолодший учасник фестивалю» та вокальний ансамбль школи мистецтв смт.Берегомет за високу професійну майстерність.

 Довідково

Лейба Павло Радович народився 9 серпня 1995 року в селі Банилів-Підгірний Сторожинецького району. Закінчив Берегометську загальноосвітню школу №3, Чернівецьке ПТУ №4.

Павло Лейба загинув від вогнепального кульового поранення голови 24 липня 2014 року під містом Лисичанськ Луганської області. У нього залишилася сестра Вікторія. Похований 27 липня 2014 року в смт. Берегомет. 

Анна ВАТАМАНЮК,

провідний методист Вижницького РБНТД