Урочистості з нагоди Дня захисника України у Вижниці

44052406 1771835056258416 7385202682153140224 n14 жовтня громадськість Вижниччини зібралася біля символічної могили «Борцям за волю України» у райцентрі, аби відзначити одне з найголовніших державних свят країни – День захисника України. Це свято усіх тих, хто покликаний захищати свою Батьківщину, а також добра нагода згадати історичні перемоги попередніх поколінь, які своїми бойовими звершеннями здобували та відстоювали свободу і незалежність України.

Розпочалися урочистості покладанням квітів представниками районної влади й об'єднаної територіальної громади до символічної могили та панахиди отця Юрія зі Свято-Дмитріївської церкви за померлими захисниками України. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять всіх героїв, які в різні часи ставали на захист незалежності та суверенітету нашої держави. Привітав зі святом та урочисто відкрив мітинг Вижницький міський голова Олексій Чепіль.

Ведучі свята - Ольга Дроняк та Наталія Шолєва запрошували до вітального свята представників вдали та громадськості. Так, зі словами вітань до присутніх звернувся голова Вижницької райдержадміністрації Руслан Сенчук, який відзначив, що сьогоднішнє свято знаменне ще й тим, що Вселенський Патріарх прийняв рішення щодо автокефалії української православної церкви, а це - вагомий крок на шляху до розквіту України. Завдяки непохитній мужності та героїзму наших військових, завдяки волонтерам та народній підтримці ми можемо зараз стверджувати перемоги України на шляху до європейського майбутнього. Очільник району подякував ветеранам ОУН УПА та воїнам АТО за їхній героїзм та вручив останнім ювілейні відзнаки Чернівецької облдержадміністрації “100 років Буковинському віче”. У свою чергу, Олексій Чепіль передав подяки воїнам української повстанської армії та репресованим. З вітальним словом виступили голова районного товариства політв'язнів та репресованих Ольга Анич та депутат Чернівецької обласної ради Михайло Чорней.

Народний аматорський чоловічий хор будинку народної творчості та дозвілля с.Іспас (керівник - Сергій Глушківський) виконував патріотичні пісні. Біля хреста стояла Почесна варта майбутніх захисників України, поряд з якою майоріли синьо-жовтий та червоно-чорний стяги. Завершився мітинг спільним виконанням Державного Гімну України. 

Анна ВАТАМАНЮК,

провідний методист Вижницького РБНТД