585 років відсвяткував Банилів

585 років відсвяткував БанилівБанилів Вижницького району - одне з найдавніших сіл Буковини. Перша згадка про село датується 1433 роком у грамоті молдавського господаря Олександра Доброго. Є декілька версій походження назви Банилова. Перша - від молдавських грошей «бань», які збирали турки на сторожовому посту. Друга - від турецького слова «бан», що українською мовою означає «намісник». В архівних документах зазначається, що село вже існувало за часів Шипинської землі.

 Привітали банилівчан народний депутат України Іван Рибак, голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк, голова Вижницької РДА Руслан Сенчук, Кращим мешканцям Банилова вручили подяки за вагомий внесок у розвиток села та активну громадянську позицію.

 У фойє Народного дому була розгорнута виставка робіт народних умільців села. Під час концертної програми свої таланти продемонстрували дитячий хор дошкільної установи села Банилів, дитячий танцювальний колектив Народного Дому (керівники Марія Кусяк та Марина Радул), народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Банилівська толока» (керівник - Микола Мазуряк) і троїсті музики (керівник - Степан Максим’юк). Справжньою окрасою заходу став виступ молодіжного ансамблю пісні і танцю з м. Лодзь (Польща).

 «День села – це свято, яке єднає усіх жителів Банилова, пов’язує минуле, сьогодення та майбутнє. Історія кожного села є часточкою історії нашої держави. А її, як відомо, творять люди. Щоденна праця банилівчан, відданість та любов до рідної землі заслуговують на глибоку повагу. Особлива шана та подяка людям старшого покоління, чия мудрість та життєвий досвід нині допомагають молодим відроджувати рідне село та підтримувати славетні традиції свого народу», - зазначив у своєму виступі Михайло Андрюк.

 

Анна ВАТАМАНЮК,

 провідний методист Вижницького РБНТД