На Вижниччині відбувся Міжнародний фестиваль гірських професій

На Вижниччині відбувся Міжнародний фестиваль гірських професійЗ 19 по 21 жовтня у селі Мигове Вижницького району проходив Міжнародний фестиваль гірських професій, який об’єднав представників різних професій з Франції, Польщі, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей. 20 жовтня на базі Мигівського туристичного комплексу відбулося урочисте відкриття фестивалю. За доброю традицією шановних гостей зустрічали під звуки оркестру хлібом-сіллю.

Міжнародний фестиваль гірських професій був заснований в 1994 році у Франції та проводиться почергово у місті Шамбері (Франція) та країні, яка має гірські території. Попередньою країною, що проводила такий фестиваль, була Румунія, минулого року він відбувся у Франції. Відтак цей фестиваль на теренах України проводиться уперше. Голова Вижницької районної державної адміністрації Руслан Сенчук подякував усім, хто долучився до участі у фестивалі та висловив переконання, що круглі столи, дискусії та конференції дадуть змогу налагодити партнерські стосунки між представниками органів влади, фахівцями гірських професій. «Сподіваюся, що наші шановні гості високо оцінять самобутні культурні традиції Буковини та значний потенціал гірських сіл краю», - наголосив він.

 Привітала учасників заходу генеральний консул Румунії в місті Чернівці Елеонора Молдован. Про транскордонні проекти, що реалізуються на теренах Буковини у рамках програми «Румунія-Україна-Республіка Молдова» розповіла директор Центру розвитку місцевого самоврядування в Чернівецькій області Тетяна Татарчук. Керівник туристично-інформаційного центру Катерина Стражир говорила про роботу центру, який нещодавно відрили у Вижниці.

 До вітального слова долучилися заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Василь Гостюк, голова районної ради Михайло Андрюк, директор Чернівецького обласного центру зайнятості Роман Криган та керівники делегацій. Голова Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитро Стефлюк висловив подяку організаторам фестивалю та вручив керівникам району і підприємцям відзнаки за значний внесок у розвиток гуцульського краю.

 Показ моделей студентів Вижницького коледжу прикладного мистецтва, народні танці у виконанні учасників НААТ «Смеречина» (керівник - заслужений працівник культури Геннадій Звягінцев) у супроводі народного аматорського оркестру народних інструментів (керівник - Петро Садовий) стали яскравим початком фестивалю. Відтак на учасників заходу чекала насичена та цікава програма. Зокрема, засідання круглого столу, панельні дискусії, змагання гірських рятувальних загонів. Представники делегацій мали змогу скуштувати карпатські чаї, познайомитися з виробниками екологічно чистої продукції, переглянути продукцію арт-мистецьких студій та надавачів туристичних послуг. Була розгорнута виставка робіт відомих майстрів нашого краю - Галини Олійник, Володимира Запорожця, Володимира Ворончака, Федіра Чев'юка, Марини Задорожної, Ганни Ватаманюк, Михайла Сусака.

 Під час панельних дискусій учасники обговорили стратегію розвитку Карпатського регіону та розширення співпраці з ЄС. На учасників та гостей також чекала фольклорна програма «Гуцульські забави» за участю народного фольклорно-етнографічного колективу «Банилівська толока» Народного Дому села Банилів (керівник - Микола Мазуряк), народного фольклорно-етнографічного колективу «Молодички-жартівнички» БНТД с.Чорногузів (керівник - Василь Феняк), народного аматорського оркестру Вижницького РБНТД (керівник - Петро Садовий), вокального ансамблю «Берегиня» БНТД м.Вашківців (керівник - Любов Хачман), фольклорного гурту «Калинове гроно» БНТД с.Мілієве (керівник - Василь Овадюк), вокальної групи НА ВІА «Смерічка» Вижницького РБНТД (керівник - Антоніна Клоцька).

 Провели це яскраве дійство директор Вижницького РБНТД, заслужений працівник культури України Михайло Ковалюк, художній керівник Вижницького РБНТД Ольга Дроняк, методист Вижницького РБНТД Наталія Шолєва.

Анна ВАТАМАНЮК,

провідний методист Вижницького РБНТД