День Захисника України у Вижниці

14 жовтня у місті Вижниця біля символічної могили-хреста «Борцям за волю України» відбувся урочистий мітинг, присвячений Дню захисника України. Того дня на мітинг зібралися представники районної влади, громадськість, колишні воїни УПА та нинішні захисники, які боронять кордони України на Сході. На заході були присутні воїни УПА - Андрій Клим та Домніка Гришин-Грищук. Військовослужбовці поклали квіти до символічної могили та спільно з усіма вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх, хто загинув, відстоюючи незалежність України.

Священик Свято-Дмитрівської церкви отець Юрій відслужив поминальну панахиду. Ведучі заходу - художній керівник Вижницького РБНТД Ольга Дроняк та методист Наталія Шолєва до вітального слова запросили голову Вижницької районної державної адміністрації Руслана Сенчука, який висловив щиру подяку всім, хто з честю виконує свій священний обов’язок.

- Ми горді з того, що можемо стояти поруч зі справжніми героями, які не роздумуючи, в різні часи, відстоювали право своєї держави на свободу та незалежність та з честю виконували свій патріотичний обов’язок, - зазначив він. - Низький уклін всім поколінням українців – борцям за незалежність нашої держави.

Привітали захисників зі святом голова районної ради Михайло Андрюк, голова Вижницької міської об’єднаної територіальної громади Олексій Чепіль, голова громадської організації «Вижницьке об’єднання учасників АТО» Юрій Герецун, голова районного товариства політв’язнів та репресованих Ольга Анич та голова районного товариства «Просвіта» Дмитро Никифоряк.

Відзнакою Президента України, грамотами Вижницької районної державної адміністрації, районної та міської ради були нагороджені колишні репресовані, учасники УПА та учасники антитерористичної операції. Упродовж заходу звучали українські патріотичні пісні у виконанні народного аматорського чоловічого хору села Іспас Вижницького району (керівник - Сергій Глушківський). Завершилися урочистості спільним виконанням Державного Гімну України.

Анна ВАТАМАНЮК,
провідний методист
Вижницького РБНТД