У Вижниці відкрили барельєф Манолію Попадюку

19 серпня у Вижниці відкрили барельєф поету, незмінному голові клубу творчої інтелігенції Вижниччини, головному редактору журналу «Німчич» Манолієві Манолійовичу Попадюку. Віддати шану поету біля літературно-мистецької світлиці зібралися представники районної влади, рідні, друзі та колеги. Саме у цьому приміщенні завдяки зусиллям Манолія Попадюка було створено клуб творчої інтелігенції Вижниччини та часопис «Німчич».

Почесну місію відкриття барельєфу виконали родичі поета – сестра Марія та двоюрідний брат Василь. Настоятель Свято-Михайлівської церкви Української православної церкви Київського патріархату отець Михайло відслужив поминальну панахиду та здійснив освячення меморіальної дошки.

Звертаючись до учасників зібрання голова Вижницької ОТГ Олексій Чепіль зауважив, що завдяки Манолію Попадюку журнал «Німчич» став відомим не лише на теренах нашого краю, але й в усіх куточках України. Керуючий справами районної ради Георгій Івоняк висловив подяку нинішньому редактору журналу «Німчич» Віктору Максимчуку, за ініціативи якого й встановлено цей барельєф та скульптору Володимиру Римару.

«Все, що робив Манолій Попадюк, він робив для людей», - саме так кажуть усі, хто знав поета. Згадують про Манолія Манолійовича як про надзвичайно толерантну, добру, розумну та виважену людину, яка понад усе любила свій рідний край. Саме на вірші Манолія Попадюка було написано пісню «Моя чарівна Вижнице» та багато інших.

 

Віктор МАКСИМЧУК,

головний редактор

літературно-мистецького

альманаху «Німчич»