На Вижниччині вшанували пам'ять відомого хореографа, керівника народного аматорського ансамблю «Смеречина» Валерія Васькова

27 червня могло би виповнитися 70 років хореографу, танцюристу, художнику, заслуженому працівнику культури України, багаторічному керівникові народного аматорського народного танцю ансамблю «Смеречина», члену Спілки художників Португалії Валерію Васильовичу Васькову.

На чужині два роки тому він пішов з життя. Але й по сьогодні справа його життя – НААТ «Смеречина», що діє при Вижницькому районному будинку народної творчості та дозвілля, радує танцювальними постановками глядачів багатьох країн світу. А ще нещодавно збулася давня мрія Валерія Васькова: при обласній раді на базі Вижницької школи-інтернату імені Назарія Яремчука почав діяти Буковинський центр мистецтв, у якому діти з навколишніх сіл навчаються хореографічному та декоративно-прикладному мистецтву. Створений він за всебічного сприяння народного артиста України та колишнього учасника «Смеречини» Василя Зінкевича.

У день народження славного земляка близько сотні колишніх танцюристів «Смеречини» зібралися у районному будинку народної творчості та дозвілля, щоб вшанувати пам'ять Валерія Васькова; серед них – заслужена артистка України Марія Наголюк, заслужений працівник культури України Геннадій Звягінцев, Володимир Руляков, Олександр Бродовінський. Мирослава Єжиленко і багато інших «смеречинців» та їх шанувальників. Гарним подарунком для  Валерія Васильовича став концерт за участю молодого покоління народного аматорського ансамблю народного танцю «Смеречина», народного аматорського оркестру народних інструментів Вижницького РБНТД (керівник Петро Садовий), вокально-нструментального ансамблю «Смерічка» (керівник Антоніна Клоцька), художнього керівника Вижницького РБНТД Ольги Дроняк, ансамблю народної музики під керівництвом Тараса Бойчука.

В пам'ять про Валерія Васькова  в районі започатковано премію його імені. В цьому році її отримали Сергій Чорний, Володимир Пасічняк та колектив-супутник «Смеречина». Всю грошову частину премії дипломанти передали на спорудження пам'ятника ювіляру.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять як Валерія Васькова, та і тих учнів, яких  вже немає серед живих.

 

Анна ВАТАМАНЮК

провідний методист Вижницького РБНТД