«Миколайчук-фест - 2017» у Вижниці

Рівно рік тому за ініціативи заслуженої артистки України Руслани Лоцман та начальника відділу культури райдержадміністрації Наталії Додяк у Вижниці засновано фестиваль кіно та пісні імені Івана Миколайчука, який об’єднав навколо себе талановитих режисерів та співаків з різних куточків України. Вдало стартувавши на Вижниччині, «миколайчуківці» (так називають себе учасники фестивалю) продовжили нести Україною ім’я Івана Миколайчука. Зокрема, артисти дали чимало концертів для воїнів та жителів у зоні АТО.

І  ось знову 15 червня, у день народження славетного митця, фестиваль українського кіно «Миколайчук-Фест» знову повернувся до Вижниці.Урочисте відкриття фестивалю відбулося у районному будинку народної творчості та дозвілля. Як і годиться, почесних гостей зустрічали з хлібом-сіллю та під звуки народних інструментів.

Вітали учасників та гостей фестивалю представники районної влади та органів місцевого самоврядування.
Упродовж фестивалю звучали українські пісні у виконанні народної артистки України Валентини Ковальської, солістки Національної філармонії України Тетяни Школьної, лауреатів конкурсу пісні «Миколайчук-Фест 2016» Вадима Завади та Ольги Дроняк, НА ВІА «Смерічка», оркестру народних інструментів. З нагоди свята була також  організована виставка робіт студентів та викладачів кафедри образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва Чернівецького національного університету.

Присутні мали змогу переглянути відеопрезентацію «Миколайчук-фесту» від режисера Дмитра Глухенького. Зворушливим моментом було відео про «Веселих молодичок» на Сході, присвячене колишній учасниці колективу Лідії Борисівні, яка вступила до лав українського війська.

Зі спогадами про Івана Миколайчука, про перспективи розвитку українського кінематографу виступили заслужена артистка України Алла Сергійко та український кінознавець, ведучий авторської телепрограми «Арґумент-кіно» Володимир Войтенко.

Довгоочікуваною подією для вижничан стала презентація кінострічки «Гніздо горлиці», частина зйомок якого відбувалася на Вижниччині. Режисер фільму, голова Національної спілки кінематографістів України Тарас Ткаченко розповів про зйомки фільму, участь в яких взяли жителі району.

 

Анна Ватаманюк,

провідний методист

Вижницького РБНТД