Вижниччина шанує, світ знає!

Вижниччина – колиска мистецтва. Цей край подарував Україні багато визначних постатей, серед них й всесвітньовідомий художник Темістокль  Вірста, який народився у селі Іспас. В 40-х роках ХХ століття його сім’я  була змушена емігрувати до Румунії, а пізніше - до Югославії та Італії. І тільки в 50-х роках Вірсті пощастило опинитися у місті митців – Парижі.

Темістокль Вірста - один із зачинателів нового напряму в історії модернізму другої половини XX століття. Він - автор численних абстрактних композицій, що відзначаються яскравим колоритом. Провів персональні виставки у Парижі, Копенгагені, Брюсселі, Детройті, Едмонтоні, Монреалі, Нью-Йорку, Філадельфії, Чикаго, а також в Україні. Серед нагород митця - срібна медаль Товариства «Мистецтво, наука, література» (Париж, 1968).

 

 

 

Нещодавно у Виженській ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся виховний захід, присвячений відомому митцеві. Учні познайомилися із життям і творчістю Вірсти та спробували власноруч створити абстрактні роботи. Присутні мали унікальну можливість переглянути документальний фільм про Буковинця з Монпарнасу «Темістокль Вірста. Потік свідомості».

Під час заходу учні та викладачі отримали багато цікавої інформації про художника, архітектора, громадського діяча світового значення, який доклав чимало зусиль для зміцнення українсько-французьких мистецьких взаємин.