Ювілей мисткині Марії Клим

23 серпня до відомої майстрині художньої вишивки з Вижниччини Марії Іванівни Клим завітав мудрий ювілей. Марія Іванівна – заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Краса рідного краю надихала майстриню ще з дитинства, адже народилася вона у мальовничій Виженці, де беруть свій початок Буковинські Карпати.

- Вишиваю з раннього дитинства, всього навчила мати. Це для мене не робота, а справжній відпочинок, адже вишивати надзвичайно люблю, - каже Марія Клим. – Раніше вела гурток у школі, передавала дівчатам свої вміння, але тепер на це бракує здоров’я. Та все ж, майстриню постійно запрошують на різноманітні заходи як почесного гостя.

Марія Іванівна вишиває гуцульські візерунки – яскраві й оригінальні, володіє багатьма техніками художньої вишивки: мережка, низинка, хрестик, штапівка, гладь. Та це не єдиний її талант. Майстриня ще й складає коломийки.

Марія Клим - неодноразовий учасник та переможець багатьох конкурсів та фестивалів. Її роботи зберігаються в музейних та приватних колекціях не тільки України, а й у Румунії, Польщі, Чехії та Канаді.

Анна ВАТАМАНЮК,

провідний методист Вижницького РБНТД