Що може для народу бути важливіше, ніж зберегти честь прапора крізь століття?

      Сьогодні український жовто-блакитний прапор знають у більшості країн світу, не тільки як державний прапор Української держави, а, перш за все, як символ свободи та відваги. Саме тому серце кожного з нас з трепетом завмирає, коли піднімають національний прапор. У ньому органічно поєднані класичні кольори неба і землі. Це, власне, генетичний код нашої нації, яка може сягнути неба, якщо буде пам’ятати свої корені на землі.

23 серпня у Вижниці відзначали день Державного Прапора України. Учасники АТО, керівники районної влади, духовенство, школярі, громадськість пройшли урочистою ходою вулицями Вижниці.

Голова Вижницької райдержадміністрації Руслан Сенчук, голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк та народний депутат Іван Рибак поклали квіти до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку. Того ж дня представники громадськості краю поклали квіти до пам’ятників відомим діячам. Відтак на площі Героїв Майдану відбулися урочистості до Дня Державного Прапора України. Традиційно відкрив свято Вижницький міський голова Олексій Чепіль.

Почесне право підняти Державний Прапор та прапор міста Вижниці отримали учасник АТО Ярослав Грига, волонтер Людмила Мацюк та учасник АТО Олександр Пилип’юк разом зі своєю донькою Юлією. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих українських воїнів, а учні Вижницької школи поклали квіти до могил загиблих земляків, які поховані у Вижниці – Віталія Крутофоста та Олега Косована. Звертаючись до присутніх Руслан Сенчук відзначив роль всіх особистостей, хто у різні часи боровся за свободу та Незалежність України.

«Тисячі українців боролися за нашу Незалежність, починаючи від славних козаків, героїв Крут, учасників національно-визвольного руху. Нині тисячі кращих українців відстоюють свободу та Незалежність нашої держави на Сході, - наголосив очільник району. – У цей день ми всі маємо молитися за Україну, за її майбутнє, за її захисників, за всіх тих, хто всіма силами підтримують наше військо, підтримують єдину Україну! Низько схиляю голову перед матерями, які не дочекалися своїх синів з війни».

З вітальним словом до присутніх звернулися Михайло Андрюк, Іван Рибак та депутат обласної ради Михайло Чорней. Після привітань відбулася церемонія вручення почесної відзнаки «За заслуги перед Вижниччиною». Цього року такими відзнаками нагороджено матерів, сини яких загинули в зоні проведення АТО. Нагороди отримали Ольга Діяконюк, Любов Колотило, Олена Крисовата, Олена Крутофіст. Такі відзнаки також отримали голова районного товариства «Гуцульщина» Василь Марчук, Вижницький міський голова Олексій Чепіль та голова районної ради ветеранів Іван Бойко.

Під час урочистостей відбулося вручення ювілейної медалі «25 років Незалежності» та нагородження почесними грамотами Вижницької районної державної адміністрації, районної ради та Вижницької міської ради. Упродовж заходу звучали українські патріотичні пісні у виконанні народного аматорського духового оркестру смт. Берегомет (керівник – Микола Киселиця), вокальної групи «Калинове гроно» (керівник - Василь Овадюк), Христини Лікар. Вірші читали Світлана Павлюк та Христина Гуцуляк.

«Державний прапор України — це символ духу українського народу і свободи нашої країни. Це символ всіх важливих етапів та звершень, що сталися протягом усіх років Незалежної України!» - такими словами завершив урочисте зібрання ведучий заходу – заслужений працівник культури України Михайло Ковалюк.

Анна ВАТАМАНЮК,

провідний методист Вижницького РБНТД