Героїв Небесної Сотні вшанували на Вижниччині

19 лютого у Вижниці вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні. Вечір пам’яті «Зима, що змінила нас» відбувся у залі засідань Вижницької районної ради за участю керівників районної влади та громадськості. Захід розпочався спільним виконанням Державного Гімну України та хвилиною мовчання. До присутніх звернулися перший заступник голови Вижницької райдержадміністрації Ілля Романюк та голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк.

Ілля Романюк закликав усіх до спільної роботи заради побудови тієї держави, про яку мріяли герої Небесної Сотні. «Маємо усвідомлювати, що попереду ще багато потрібно зробити, змінити та запровадити. Ми не маємо морального права зупинитися на досягнутому, зрадити пам'яті Небесної Сотні та героїв-захисників, які віддали та віддають життя за Україну, - сказав він. - Як говорив один з перших Героїв Небесної Сотні словами Тараса Шевченка «Борітеся й поборите, вам Бог помагає!» Саме ці слова ми маємо взяти за основу та боротися до кінця за свою Україну, щоб герої, які віддали своє життя за нас, не вмерли безслідно на сторінках нашої історії, а жили вічно у нашій пам’яті й наших серцях».

Спогадами про Майдан поділилися безпосередні учасники тих подій - письменниця, жителька села Іспас Олена Швейко, заступник голови громадського об’єднання «Майдан» Олена Акришора, заступник голови Вижницької райдержадміністрації Клавдія Назаренко. У своєму виступі Олена Акришора звернулася до молодого покоління із закликом пам’ятати про героїв Небесної Сотні, про тих, хто заради гідного майбутнього України віддали найдорожче – своє життя. Вона також закликала до порозуміння та єдності задля спільної мети – побудови вільної, незалежної європейської України.

Під час заходу звучали патріотичні вірші «Рятуймо неньку Україну», «Слава воїнам АТО» у виконанні Олени Швейко, з молитвою за Україну та віршем, присвяченим воїнам-десантникам виступила вихованка БНТД смт. Берегомет Антоніна Мицкан, вірш «Червоні маки» декламувала вихованка Вижницького БДЮТ Марта Вадилюк. Нікого не залишила байдужим літературно-мистецька композиція «Повертайся живим» у виконанні аматорів БК с. Лукавців (директор - Валентина Шевчук). Насамкінець учасники зібрання переглянули кадри з документального фільму «Зима, що змінила нас».

А 20 лютого у Вижниці відбулася акція «Запали свічку скорботи». Школярі, мешканці та гості міста прийшли на площу Героїв Майдану з лампадками, щоб вшанувати подвиг учасників Революції Гідності. Традиційно захід розпочався спільним виконанням Гімну України. З кількох десятків свічок люди виклали напис «Герої не вмирають» та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

До присутніх зі спогадами про ті буремні події звернувся Вижницький міський голова Олексій Чепіль. Він пригадав ту ніч, коли побили студентів на Майдані, трагічні події на Інститутській, коли український народ втратив сотні справжніх патріотів. «Два роки тому, саме у ці дні загинуло найбільше учасників Революції Гідності, в основному, від вогнепальних поранень, - сказав він. – У лютому минулого року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Наприкінці заходу учасники акції разом помолилися за душі загиблих і за тих, хто нині боронить нашу Батьківщину від ворога.