«Відлуння вічного болю»

 У День Стрітення Господнього в сесійному залі Вижницької районної ради відбулись урочисті збори - вшанування учасників бойових дій на території інших держав та відзначення 27-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану. У рамках цих заходів відбулася й презентація збірки віршів «Відлуння вічного болю» загиблого в Афганістані вояка, уродженця села Мигове Вижницького району Василя Токаря. Ведучі зборів - методист Вижницького РБНТД Наталія Шолєва та художній керівник Ольга Дроняк.

 Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять усіх, хто загинув під час виконання бойових завдань в інших державах та у зоні проведення антитерористичної операції.

 До воїнів-афганців звернулися голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк та перший заступник голови Вижницької районної державної адміністрації Ілля Романюк:

 - У цей день ми віддаємо данину поваги мужності та героїзму воїнів-афганців та їхніх побратимів, які виконували свою непросту місію в більш як двадцяти країнах світу, - зауважив Михайло Андрюк. – Ви, як ніхто, знаєте справжню ціну війни та миру і як ніхто вмієте дорожити сьогоднішнім днем, усвідомлювати свою відповідальність за майбутнє, за долю прийдешніх поколінь.

 Звертаючись до ветеранів-афганців, Ілля Романюк подякував їм за активну громадянську позицію:

 - Сьогодні воїни-афганці не залишаються осторонь тих подій, які відбуваються в Україні. Коли на нашу землю прийшов агресор, вони стали на захист незалежності та суверенітету держави, хто в лавах Збройних Сил, а хто ставши волонтерам і надаючи посильну допомогу українським бійцям.

 До своїх побратимів також звернувся новообраний голова Вижницької районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Василь Коновчук, який вручив їм подяки від обласної спілки.

 Після привітань завідувач Мигівської сільської бібліотеки Тетяна Татарчук презентувала книгу свого односельчанина, колишнього однокласника, який загинув під час бойових дій в Афганістані, Василя Токаря. Книга під назвою «Відлуння вічного болю» вийшла за сприяння начальника відділу культури Вижницької райдержадміністрації Наталії Додяк, колишнього голови районної організації воїнів-афганців Василя Мудрака та за фінансової підтримки районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану.

 За словами Тетяни Татарчук у збірці вперше опубліковано вірші Василя Токаря, які він написав, перебуваючи в Афганістані та присвятив їх своїй мамі, коханій дівчині, побратимам. Декілька з них продекламувала бібліотекар Орися Козубовська. У книзі є чимало спогадів матері, вчителів, колишніх однокласників. В ній опубліковано й листи, які Василь писав додому та чимало дитячих фотографій та фотографій з років військової служби автора. Згадуючи Василя, знайомі та друзі говорили про нього, як про надзвичайно розумного, доброго та справедливого хлопця. Цього дня у селі Мигове відбулося й покладання квітів до могили Василя Токаря.