ЛАНЦЮГ ЄДНАННЯ ТА СОБОРНОСТІ У СТОРОЖИНЦІ

 

23 січня о 13.00 на центральному майдані міста Сторожинець відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності та 97-ї річниці бою під Крутами. Перед початком дійства на вулицях Б. Хмельницького, Видинівського, О.Кобилянської був утворений символічний ланцюг Єднання та Соборності за участю молоді міста, усіх тих, кому болить Україна.

 Майдан районного центру майорів прапорами, жовто-блакитними стрічками та кульками. Лунали вигуки "Слава Україні! Героям слава!”, “Слава нації”, “Смерть ворогам”, “Схід і Захід єдині”, “Ми за Україну, мир і спокій”. Прологом свята став флешмоб, який організували і провели вихованці ЦДЮТ.

 “Україна – миротворець у світі! Україна- берегиня миру! Ми обрали молитву, щоб не брати зброї, ми об’єдналися, щоб подолати розбрат!“, – такими словами розпочали урочистості ведучі та закликали присутніх приєднатися до спільної молитви “За Україну, мир і спокій”, а також виконати разом Духовний Гімн України. Після цього був відправлений молебень за Незалежність України та панахида за тими, хто віддав життя за волю України.

 

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Крут, Героїв Небесної Сотні, Сергія Нігояна – вірменина а з українською душею , усіх загиблих в зоні АТО, стороженчан, - Петра Боднара, Іллі Валявського, Юрія Чікала, Іллю Леонтія, Андрія Шудравого .

 

“День Соборності України нагадує нам, - як засвідчила голова Сторожинецької районної ради Катерина Гуцуляк, – що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, у нас – єдина держава, і ми – єдиний народ! На нашому боці чи не весь цивілізований світ”.

 До пам’ятника “Борцям за волю України” та Героям Небесної Сотні присутні поклали квіти та запалені лампадки.

 Усі присутні на Майдані, взявшись за руки, утворили ланцюг єднання між Сходом і Заходом. І кожен, хто з’єднав свої руки на знак неподільності України, був ніби осяяний словами, сказаними ще тисячу років тому назад легендарним Ярославом Мудрим:

 Не сваріться, жийте в зноді,

 Тільки мир збереже усе.

 А незгода, наче вітер, все по полю рознесе.

 А не будете йти разом ви до спільної мети,

 То розгубите ту землю, що придбали вам батьки.

 У той день на майдані міста ще довго лунали пісні про Україну у виконані Анастасії Геви та Богдана Фуштея, а вокальний гурт “Радість” виконав пісню під красномовною назвою “Слава Богу за все”. Завершилися урочистості Гімном України, який виконали усі присутні.