Дистанційне навчання у Сторожинецькій художній школі

1 2Відповідно до методичних рекомендацій щодо дистанційного навчання на період карантину та з метою ефективного впровадження дистанційного онлайн-навчання викладачам було рекомендовано вибрати доступну і зручну онлайн-форму навчання для учнів, використовуючи освітні портали, сервіси онлайн-тестів, онлайн-інструктажі батьків та учнів. Велася роз’яснювальна робота по виконанню завдань.

Активно використовується месенджер «Viber», за допомогою якого учні поетапно надсилають фото виконання робіт, отримують консультації викладачів. Для окремих тем з історії мистецтв створені тести, а для отримання зворотного зв’язку з учнями використали додаткову можливість - функцію в месенджері «Viber» для проведення опитування. Під час тестування виявлено, що зручною у використанні в режимі конференції є програма «Zoom». Відмічено хорошу якість зв’язку, а також можливість демонстрації екрану. Тому почали проводити уроки з демонстрацією процесу роботи, використовуючи графічний планшет та безпосереднє малювання у програмі «Photoshop». Створено групу в соціальній мережі Facebook «Сторожинецька художня школа», де регулярно публікується відео до навчальних тем та роботи учнів.

Незважаючи на непрості умови під час карантину, викладачі паралельно займаються самоосвітою, знаходять час для саморозвитку, удосконалення своєї майстерності, опановують нові можливості комунікації з учнями. Щоб покращити свої навички з графічними редакторами, викладачка Наталія Зюб пройшла міні-курс по програмі «Adobe Illustrator» у школі веб-дизайну You smart. Проаналізувала сучасні напрями в мистецтві та звернула увагу на такий цікавий напрям, як «Стоп моушн анімацію» (Stop motion). Вона включає поєднання виготовлених з пластиліну фігурок, колажу та, власне, створення анімації. Програм для створення подібних анімацій є вдосталь. Їх також можна завантажити на смартфон. Викладачка запропонувала учням вивчити, як працюють сучасні митці в цьому напрямі та оживити власних персонажів. Викладачка Ірина Кольберт до дня матері створила відеопрезентацію – привітання від учнів перших класів, а також пройшла онлайн майстер-класи заслуженого майстра народної творчості України Оксани Білоус з писанкарства та вибійки. Викладачка Світлана Побережна брала участь у вебінарі «Використання сервісу Zoom для проведення дистанційних занять». Викладачка Олена Баришева брала участь в інтернет-конференції «Мислення логічне, креативне, критичне». Навчання продовжується!