1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо

main-1200x7298 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція підписала «Акт про беззастережну капітуляцію Збройних сил нацистської Німеччини». В цей день указом Президента України запроваджено День пам'яті та примирення.

Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і у таборах смерті, в містах і селах. Всі ми у неоплатному боргу перед полеглими у справедливій боротьбі за свободу і гідність людини. Віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої Cвітової війни.

Кожного року в Сторожинці численні представники влади та громадськості вшановують пам'ять загиблих. Відбувається покладання квітів до Меморіалу загиблим воїнам у місцевому парку ім. Ю. Федьковича. Цьогоріч захід був малолюдним через карантинні обмеження. Усі присутні дотримувались дистанції та були у захисних масках. Нажаль з кожним роком реальних свідків та учасників Другої Світової війни стає все менше. Настане день, коли вони підуть від нас у вічність, і дуже важливо не забувати до чого призводить війна, гординя, безглузда ідеологічна конфронтація та зрада елементарним людським цінностям.

У Сторожинецькому районі учасників Другої Світової війни залишилося лише п'ятеро: Севастьянова Марія Павлівна, жителька м. Сторожинець, Гуляєв Іван Миколайович, житель с. Стара Жадова, Ребеза Віктор Тихонович, житель м. Сторожинець, Шестакова Зінаїда Дмитрівна, жителька м. Сторожинець, Мікіцел Микола Прокопович, житель с. Великий Кучурів. Керівники міста та району передали усім ветеранам почесні грамоти, продуктові набори та грошову допомогу. Цим людям живим і полеглим ми будемо вдячні завжди.