«Від традиційних вечорниць до купальських посиденьок»

 Працівники клубних закладів сіл Олексіївка та Новоолексіївка 5 липня показали цікаві театралізовані дійства.

 Жителі с.Олексіївка зібрались у будинку культури на «Купальські посиденьки». І дорослі, і малі були захоплені від пісень, танців, жартів та купальських обрядових дій, що розгорнулися на сцені. Дівчата прикрашали купальську Марену – символ свята, плели вінки, які за традицією кидались на воду у пошуку долі. І учасники, і глядачі під час заходу доторкнулися до священнодійства купальської ночі.

 Того ж дня дружніми оплесками підтримували глядачі й у Новоолексіївці аматорів сцени об’єкту дозвілля, які запросили усіх на «Новоолексіївські вечорниці». Звучали народні пісні. Дівчата, як годиться, вишивали, готували коржики з маком, гадали. А хлопці жартували, залицялися до дівчат, запрошували їх у танок. На вечорницях звичаї місцевих жителів вдало переплелися із звичаями тих, хто переселився в це село із Чорнобильської зони.

 Святкова, невимушена атмосфера панувала під час заходів, які є своєрідним творчим звітом клубних закладів. Працівники будинку культури села Олексіївка та об’єкту дозвілля села Новооолексіївка спільно з працівниками бібліотек та загальноосвітніх закладів вдало показали народні традиції та звичаї. Через оформлення сцени, реквізити та костюми відтворили самобутню атмосферу як вечорниць, так і купальських свят.

 У заходах взяли участь сільський голова І.І.Скальський та головний спеціаліст відділу культури райдержадміністрації В.В.Стрільчук.