КОБОЛЧИНСЬКА КЛАКА

КОБОЛЧИНСЬКА КЛАКА26 серпня у приміщенні музею гончарства в селі Коболчин Сокирянського району відбулося побутове автентичне дійство під назвою «Коболчинська клака». Заслужений працівник культури України, народний майстер, директор районного музею гончарства Іван Гончар запросив на клаку усіх працівників культури району на чолі із начальником районного відділу культури Раїсою Горн. Їх радо зустрічали учасники народного аматорського хорового колективу «Любисток» БНТД села Коболчин.

 Ведучі дійства Анна та Ніна Кушпель подякували усім, хто відгукнувся на пропозицію взяти участь у «Коболчинській клаці» та своєю працею виявив бажання внести частку у розбудову та реставрацію музею. У своїй промові ведучі зазначили, що музеї створюються для нинішніх та майбутніх поколінь, і кожна людина повинна залишити після себе слід в історії країни. Сьогодні десятки тисяч наших воїнів–добровольців, не шкодуючи свого життя, крок за кроком захищають українську землю, свято оберігаючи культурні надбання та безцінні духовні скарби українського народу. Воїнів – героїв, які загинули у зоні АТО, присутні вшанували хвилиною мовчання.

КОБОЛЧИНСЬКА КЛАКА

З давніх–давен за народними звичаями і традиціями кожна клака супроводжувалася піснями. Українську народну пісню «Був то тихий вечір» у виконанні народного аматорського хорового колективу «Любисток» під керівництвом Івана Гончара було присвячено воїнам, які знаходяться на передовій у зоні АТО.

КОБОЛЧИНСЬКА КЛАКА

Згодом усі присутні на клаці розділилися: чоловіки розбирали старі будівлі, копали ямки для плоту, а жінки фарбували лавиці, стільці та майбутні стенди, які прикрашатимуть стіни музею.

Завершивши роботу, всі учасники клаки за давнім народним звичаєм були запрошені за смачний стіл, на якому красувалися шулики, вареники та, звичайно ж, знамениті коболчинські голубці. Насамкінець народний аматорський хор «Любисток» виконав пісню «Шануймося, єднаймося та будьмо!», яку радо підспівували усі присутні.

КОБОЛЧИНСЬКА КЛАКА