«На крилах надій» у Сокирянах

 

17 червня у Сокирянському будинку народної творчості та дозвілля проведено благодійний фестиваль народної творчості «На крилах надій» для людей з обмеженими фізичними можливостями. Фестиваль, який проводиться з метою моральної підтримки талановитих людей з обмеженими фізичними можливостями, започатковано у 2012 році.

Всі, хто завітали на свято талантів, мали змогу переглянути виставку народних майстрів Сокирянщини: вишиті рушники та серветки, ікони, оздоблені бісером, картини тощо. Їх представили Орися Малованюк із Василівки,  Ніна Голяк та Тая Руснак із Вашківців, Людмила Рожко із Вітрянки, Майя Тягій із Сербичан, Людмила Тимчук із Шебутинців, Денис Затолочний із Сокирян, Євгенія Шулякова та Андріанна Мудрик із Коболчина.

сокиряни

На святі були присутнізаступник голови райдержадміністрації Богдан Банчук, начальник відділу культури райдержадміністрації Раїса Горн, директор Сокирянського територіального центру  Наталя  Гановська,   голова районної організації інвалідів Зінаїда Маковійчук,  завідуюча та методист кабінету методики удосконалення клубної діяльності учбово–методичного центру культури Буковини Нелла Труфін та Ніна Василашко,  а також голова обласного відділення «Союз організацій інвалідів України» Микола Рожко.

З вітальним словом виступили Богдан Банчук та Микола Рожко, які привітали учасників фестивалю та висловиливдячність талановитим учасникам за уміння творили красу.

У концертній програмі взяли участь Віктор Іващук із села Вашківці, який прочитав  авторський твір  «Україно моя»,  В’ячеслав Морозовський із села Грубна. Зворушливим був виступ дуету із села Вітрянка у складі Ольги Горюк та Марії Гринько.

сокиряни

Наймолодша учасниця фестивалю Ельміра Кулієва, яка представляє мальовниче село Коболчин, виконала пісню «Чарівна скрипка». А Людмила Тимчук із Шебутинців професійно заспівала пісню «Україна-вишиванка». ЇЇ виконання особливо вразило присутніх, як і виступ Петра Гнатчука, який представляв на святі наддністрянське село Василівка. Чоловік народився у творчій родині, у спадок від батьків отримав безцінний дар – талант музиканта. Він працює вчителем музики в загальноосвітньому навчальному закладі рідного села та передає любов до прекрасного своїм вихованцям. У його виконанні прозвучала пісня  «Рідне слово моє». Підтримати свого наставника на фестиваль приїхали учні, які займаються в ансамблі троїстих музик. Разом зі своїм вчителем вони виконали «Віночок українських народних мелодій».      

На завершення фестивалю Антон Лісневич із села Михалкове заспівав пісню на слова і музику Анатолія Матвійчука  «Я люблю Україну свою».

сокиряни

Усі учасники фестивалю були нагороджені пам’ятними сувенірами, які вручив заступник голови райдержадміністрації  Богдан Банчук.

На обласному фестивалі «На крилах надій», який відбудеться 4 липня у Літньому театрі Центрального парку культури і відпочинку ім.Т.Шевченка м.Чернівців, наш район представлятимуть Петро Гнатчук зі своїми вихованцями та Віктор Ілащук,  а також народна майстриня Орися Малованюк.

                     Раїса ГОРН,

начальник Сокирянськоговідділу культури