Мистецтво оригамі на Сокирянщині

изображение viber 2020-11-11 10-46-05Сокирянщина – це одна з найкрасивіших квіток Буковини. Краса рідного краю - це не тільки його мальовничі краєвиди, чи пам’ятники архітектури. Найбільшою його цінністю і окрасою є люди, котрі живуть поруч з нами, їхній самобутній талант, любов до мистецтва, творча душа. Серед народних умільців, чиї золоті руки зберігають для нас історичну пам'ять у традиційних українських ремеслах, в український букет майстрів вплітаються й талановиті люди Сокирянщини.

11 листопада відзначається Всесвітній день оригамі. Щодо походження оригамі є деякі розбіжності, але напевно можна сказати, щорозвинулося воно саме в Японії. Оригамі — мистецтво складання паперу. Мета цього мистецтва - створення виробів шляхом використання схеми геометричних згинів і складок. Термін «оригамі» відноситься до всіх типів складання паперу, а не тільки японських зразків. В оригамі використовуються небагато різних згинів, але вони можуть бути скомбіновані багатьма способами й утворювати дуже складні фігури. Зазвичай фігури складають без розрізів з квадратного аркуша, сторони якого можуть бути різних кольорів.

У Сокирянському районі також є майстри, які працюють в техніці оригамі (паперопластика). Їхні вироби завжди милують око на різних заходах та виставках. Ми щиро бажаємо їм міцного здоров’я, щастя, благополуччя, родинного тепла і добробуту, великих творчих успіхів і невичерпного натхнення, мистецьких та життєвих перемог, успішної реалізації творчих ініціатив і нових проєктів.