Плідна праця бібліотекарів Сокирянщини

66440176 463095667593278 253596455661469696 oСокирянська районна централізована бібліотечна система це об’єднання інформаційних, культурних, освітніх закладів – масових бібліотек Сокирянського району, куди входить 24 самостійних бібліотеки. З них одна - центральна районна бібліотека, районна дитяча бібліотека та 22 сільські.

Однією з перших було відкрито бібліотеку у м.Сокиряни. Цьогоріч їй виповнилося 76 років. Вік поважний та достойний. Цікаво, що створена Сокирянська районна бібліотека була менше ніж за півроку після звільнення краю від німецько-румунських загарбників, а саме 1 вересня 1944 року. Відтоді розпочався шлях становлення та ефективної роботи цілої галузі, яка виконує свою гідну місію у сприянні культурному розвитку та духовному збагаченню мешканців Сокирянщини. Трудиться у цій сфері професійна команда людей, залюблених у свою справу, кожен з яких, виконуючи певну ділянку роботи , забезпечує злагоджену роботу всієї мережі.

Бібліотекарі – це люди, для яких книга стала вірним другом по життю. Як сказав хтось з відомих: «Праця бібліотекаря завжди надзвичайно відповідальна, значна, благородна по своїй суті, вона вимагає не тільки знань, а й серця». Однією з засновниць бібліотеки та першим бібліотекарем була Ольга Олександрівна Щука, книги з особистої колекції якої стали основою фонду бібліотеки. Крім того, багато книг було подаровано жителями міста, що в цілому склало понад 500 екземплярів. В основному це була художня література та книги сільськогосподарського призначення. З часу створення і до наших днів центральна районна бібліотека знаходиться в одному з найстаріших будинків у Сокирянах.

Активними відвідувачами бібліотеки в усі часи були молодь, вчителі, робітники. Цікаво, що в перші роки створення практикувались подвірні обходи, під час яких здійснювався обмін книг на дому, проводився обмін і на виробництві у трудових колективах. За останні 10 років з приходом на посаду начальника відділу культури Раїси Горн значно зміцніла матеріально-технічна база бібліотечної системи. В більшості закладів встановлено газове опалення, у низці приміщень проведено заміну вікон, дверей, а також капітальні та поточні ремонти, 70% бібліотек забезпечені комп’ютерною технікою із підключенням до мережі Internet.

Працівники бібліотек активно займаються видавничою діяльністю. Постійно ведеться сторінка в інтернеті, яка відображає аналіз змін в законодавстві, що стосується бібліотечної галузі, інформування щодо проведення виставок, зустрічей, заходів по відзначенню знаменних та пам’ятних дат, виставок робіт народних умільців, ознайомлення з новими надходженнями до бібліотечного фонду.

Віднедавна розпочав роботу освітній центр діяльності – «хаб» з цифрової грамотності ву рамках національного онлайн-проєкту «Дія. Цифрова освіта».

Сьогодні книжковий фонд Сокирянської центральної районної бібліотеки становить 275 тисяч 243 примірники, а обслуговує мережа 16 тисяч 257 відвідувачів. Серед них учні шкіл та училища, вчителі, студенти, пенсіонери, фахівці своєї справи. Усі бібліотеки співпрацюють з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, закладами освіти, культури, спільно працюють для виховання підростаючого покоління, популяризації історії Сокирянщини.

Постійно та змістовно працівниками бібліотеки проводиться пошуково-краєзнавча робота, спрямована на збереження традицій та звичаїв рідного краю.

30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек, святкування якого встановлено Указом Президента України від 14 травня 1998 року.

Шановні бібліотекарі! Ви несете високу місію – єднаєте людей у світі, даруючи їх можливість зустрічі з духовними надбаннями людства. Залишайтеся завжди вірними друзями читачів та порадниками на шляху до знань.

Вітаємо з професійним святом! Бажаємо вам, перш за все, міцного здоров’я, благополуччя, великого щастя! Плідної праці вам, вдячних читачів, всіх благ і миру.