Свято юних талантів на Сокирянщині

IMG 9962У віночок заходів з нагоди закінчення навчального року чарівною квіткою мистецтва вплелося свято з нагоди випуску учнів Сокирянських районних мистецьких шкіл. Випускники Сокирянської районної музичної школи ім.М.Мафтуляка та Сокирянської районної художньої школи за час навчання зробили вагомі кроки: оволоділи музичними інструментами, навчилися малювати, зустріли чимало нових друзів, отримали масу вражень, побачили яким гарним є творчий світ.

Викладачі цих шкіл навчили своїх учнів не тільки грати на тому чи іншому інструменті, впевнено тримати олівець, і пензлем створювати неповторні картини, але й цінити прекрасне, розвивати інтелект, логіку, пам’ять. Навчили вмінню спілкуватися, гідно триматися на сцені, створювати картини і скульптури. А ще заняття музикою і живописом допомагають розкрити свою душу, найкраще виразити свої емоції та почуття. За час навчання випускники взяли участь у шкільних, обласних та районних культурно-мистецьких заходах. Учні музичної школи виступали на концертах, а юні художники представляли свої картини на виставках.

За гарною традицією у святково прикрашеній залі схвильовані батьки, учні, викладачі оплесками зустріли випускників шкіл. Усіх присутніх привітав перший заступник голови Сокирянської районної державної адміністрації Андрій Маркевич. Начальник відділу культури Сокирянської районної державної адміністрації Раїса Горн відзначила важливість творчого розвитку дітей, здобутки учнівського та педагогічного колективу за минулий навчальний рік.

З нагоди свята грамотою відділу культури Сокирянської райдержадміністрації за успіхи у навчанні та активну участь в обласних та районних культурно-мистецьких заходах нагороджені випускники районної художньої школи та районної музичної школи ім.М.Мафтуляка Олена Алексєєва, Вікторія Кувіла, Ліна Лучак, Надія Метрусь-Марущак, Андрія Нємєц, Карина Савчук, Тарас Тарабузан, Альона Чумак.

Усіх присутніх привітали директор Сокирянської районної художньої школи Валентина Ярова та директор Сокирянської районної музичної школи ім. М.Мафтуляка Людмила Мафтуляк. У своїх виступах вони відзначили, що більшість випускників продовжили мистецький шлях. Частина з них своїми здобутками прославляє Сокирянщину, інші - повернулися у школи в ролі викладачів. Ті, хто обрав іншу професію, назавжди залишили у своїх серцях частинку світла від спілкування з прекрасним.

Сьогоднішні випускники отримали свої перші у житті дипломи. А це означає, що вони одержали професію, музичний чи художній фах, який завжди і за будь-яких обставин гарантує кожному, що він може стати успішною людиною у майбутньому. Кожен з вчорашніх учнів вважає, що це заслуга вчителів. Саме вони дали своїм вихованцям могутній стимул для того, щоб хлопці і дівчата краще грали, співали і малювали, мали різнобічне уявлення про життя та світ краси. Із завершенням навчання випускників привітали викладачі мистецьких шкіл Лариса Скаженюк та Лілія Гладкова. Від імені батьків із сердечними словами до випускників звернулася Альона Тарабузан. Першокласники, майбутні музиканти і художники, також щиро вітали випускників та продемонстрували свої перші успіхи у мистецтві.

На завершення свята випускниця районної музичної школи Ельвіра Гринько зі словами подяки звернулася до викладачів та батьків. Вона також відмітила, що цього дня випускники дарують присутнім незвичайне спілкування з прекрасним світом мистецтва та демонструють свої досягнення. Під час заходу відбулася презентація екзаменаційних робіт випускників Сокирянської районної художньої школи «Палітра юних», а у концертній програмі взяли участь випускники Сокирянської районної музичної школи ім. М.Мафтуляка, які виконали класичні та сучасні музичні і вокальні твори.