Бережи українське – носи вишиванку

IMG 9556«Бережи українське – носи вишиванку», - під таким гаслом у Сокирянському районному будинку народної творчості та дозвілля в рамках презентації районного мистецького проекту «Майстри народної творчості Сокирянщини» відбулося свято вишиванки «Буковинсько–Бессарабські візерунки», приурочене Всесвітньому дню вишиванки. Усі присутні на заході вдягнули вишиванки - неповторні, яскраві, святкові.

З вітальним словом до присутніх звернулася начальник відділу культури Сокирянської райдержадміністрації Раїса Горн. У святковому дійстві взяли участь учні 4 класу школи №1 м. Сокиряни, які презентували яскравий тематичний танець «Мамин рушник».

 

Вишиванка – це український оберіг, який пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини. Саме вишиванці Аліна Петрюк, художній керівник будинку культури села Білоусівка присвятила свій художній номер. Яскравими були й виступи гостей, які люб’язно погодилися прийти на свято. Директор Сокирянської районної художньої школи Валентина Ярова розповіла про діяльність зі збереження культурного надбання – традиційних ремесел, що побутують на Сокирянщині, а також про свою любов до вишивки.

Завдяки спільній праці працівників культури району, організатори мали змогу презентувати районний мистецький проект «Майстри народного мистецтва Сокирянщини», основною метою якого є збереження та розвиток народного мистецтва, а також популяризація творчості майстрів кожного населеного пункту. Працівники культури провели велику роботу з підтримки майстрів народного мистецтва, популяризації їхньої творчості, презентації унікальних виробів під час районних та обласних заходів.

Учасники та гості відкрили для себе неповторний світ майстрів мистецтва народної творчості сіл Ожеве та Братанівка. Розповіли про майстрів народної творчості цих сіл директор будинку народної творчості та дозвілля Марія Дудник та завідувач клубу Ганна Лєснік.

Щоб краще ознайомитися з культурними надбаннями краю присутні переглянули відеопрезентацію «Майстри народного мистецтва Сокирянщини», яку підготували методисти Сокирянського РБНТД. У виконанні Валерія Кукілюка та Олесі Дудник прозвучали пісні про любов до рідної землі та української вишиванки. По завершенню свята усі присутні з неабияким ентузіазмом виконали пісню «Сорочка мамина».