Свято в Романківцях

 

 Сокиряни4 серпня фестиваль народної творчості «Пісенний краю – Сокирянщино моя»  вітали жителі села Романківці.

 

Народні майстрині Анастасія Сиволап, Марія Пшеничко,Анжеліка Продан прикрасили свято своїми виробами. У залі - оформлена виставка килимів, вишитих  рушників, ікон, народних строїв.

 

         Приємним сюрпризом для жителів села та гостей стало відкриття у приміщенні закладу культури  історико-краєзнавчого музею. З ініціативи

сільського голови Василя Цапа, небайдужі та творчі романківчани зібрали  матеріали з історії села, знаряддя побуту, виготовили макет селянського помешкання періоду XVст. Усе це склало експозицію музею. Урочисто стрічку перерізали начальник відділу культури  райдержадміністрації Раїса Горн  та сільський голова Василь Цап.

Для перших відвідувачів музею директор будинку культури Катерина Гандзій провела екскурсію.

Після перегляду експозицій музею концертну програму розпочали вихованці дитячого садка «Чебурашка» танцювальною композицією «Ніжність».

Сокиряни

 

«Сокирянщина – чарівний куточок Буковини…», - такими словами ведучі Яна Сластенко та Іван Лисий розпочали свято. Начальник  відділу культури Раїса Горн привітала  присутніх,наголосивши, що метою фестивалю є відродження та популяризація кращих зразків і традицій пісенної  творчості району.

Наступним до вітального слова запросили сільського голову, який подякував односельчанам та гостям свята,  нагородив грамотами за вагомий внесок у створення громадського музею кращих аматорів сцени та жителів села.

Концертну програму продовжив фольклорний колектив «Любисток».У його виконані прозвучали пісні «Сокирянщино моя» та «Калина» на музику Михайла Мафтуляка, інші твори. Щирі оплески пролунали на адресу чудових гумористів Ірини Євань та Катерини Скрипник, а також учасників танцювального колективу будинку культури,які виконали циганський танець.

Неповторним був виступ романківчанки, лауреата міжнародних конкурсів, аспірантки Одеської музичної академії, стипендіатки Міністра культури Польщі Ірини Серотюк. І не менш захоплююче зустріли романківчани  вихованку заслуженого працівника культури України  Петра Серотюка, студентку Одеського училища мистецтв та культури Валерію Хрущовську.

 А ще в Романківцях медичні працівники довели, що лікують не лише уколами та пігулками, але й гарними  піснями. Чарівну пісню «Поговори со мною, мама» виконав колектив  дільничної лікарні.

Концертна програма вийшла цікавою та насиченою. На сцені виступали не лише дорослі, але й діти. Гучними оплесками зустрічали на святі виступи юних артистів. Особливо запам’ятався виступ наймолодшої співачки Анастасії Кирилюк.

«Земля моя,земля найкраща в світі,ось тут моє коріння і рідня,бо тут мого дитинства сонце світить, я тут росту і тут живу щодня», - такими словами на сцену запросили Ларису Руснак, яка виконала пісню «Україночка».

Своїми яскравими, пісенними дарунками романківчан порадували молоді талановиті співачки Світлана Кувіла та Анастасія Щербатюк.

Сокиряни

Учасники фестивалю «Пісенний краю – Сокирянщино моя» насправді довели, що наша земля багата талантами. А цього разу найкращі слова вдячності -  аматорам будинку культури  с. Романківці за гарний настрій, натхнення та високу майстерність. Адже коли в залі щиро аплодують та звучать вигуки «Браво!», - це найцінніша подяка за творчість.

РАЇСА ГОРН, начальник відділу культури Сокирянської                    райдержадміністрації