Ви – сила й мужність, ви – захисники України!

WP 20181011 11 36 18 ProДень захисника України – свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем українського козацтва. Це свято пам’яті про наших гордих предків, які вогнем і мечем, пером і словом виборювали право на незалежність рідної держави, свято вшанування козацької доблесті та звитяги, свято вдячності ветеранам Другої Світової війни, які також воювали за свою землю. І нарешті це день усіх героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони України від зазіхань північного сусіда-агресора, та усіх тих, хто поклав своє життя на сході країни в ім’я суверенності.

У переддень Дня захисника України в читальному залі Сокирянської центральної районної бібліотеки відбулося чергове засідання читацького клубу «Меридіан». На засідання завітали учні 9-Б класу місцевої гімназії (класний керівник – С. Швець). Захід відбувався у формі патріотичного діалогу «Ви – сила й мужність, ви – захисники України!».

На свято були запрошені захисники України, які сьогодні несуть нелегку військову службу у Збройних Силах України, працівники райвійськкомату – Сергій Козир та Ігор Лінгурян, які поділилися своїми спогадами про нелегкі будні в зоні проведення АТО.

Присутні хвилиною мовчання схилили голови перед пам’яттю і славним подвигом синів України – героїв УПА, воїнів-визволителів у роки Другої Світової війни, героїв Небесної Сотні і героїв АТО, а також нашого земляка Степана Загребельного. Зворушливо та проникливо прочитав вірш учень гімназії Андрій Савчук.

На завершення заходу ведуча - провідний бібліотекар Наталія Груба побажала всім захисникам бути мужніми, відважними, а також щастя, здоров’я, миру і добра. Учасники взяли участь у флешмобі «Слава захисникам України».

Усі охочі мали змогу ознайомитися з розгорнутою книжково-ілюстративною виставкою «Благословенна та держава, що має відданих синів».