Свято Великої Перемоги у Сокирянах

 

          Заходи з відзначення 68-річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років відбулися у кожному населеному пункті району.

Традиційно були проведені театралізовані мітинги, церемонії покладання квітів до пам’ятників загиблим воїнам, святкові концерти, зустрічі з ветеранами війни, благодійні обіди тощо. Напередодні свята було облаштовано могили на кладовищах, відремонтовано пам’ятники, прибрано території. До кожного ветерана завітали представники влади та волонтери.

9 травня зранку керівники району привітали ветеранів, які перебувають на лікуванні у центральній районній лікарні з Днем перемоги. Після цього відбулося покладання квітів на єврейському кладовищі, де поховані розстріляні фашистами в’язні концентраційного табору, який у 1941 році був у Сокирянах.

свято

У райцентрі святкування розпочалося ходою ветеранів та представників трудових колективів. Вони поклали квітів до підніжжя пам’ятника партизанкам-радисткам, які загинули на території району під час війни.

Основні урочистості відбулися біля Братської могили та пам’ятника воїнам-односельцям. Із святковими вітаннями до ветеранів війни та представників трудових колективів звернулися перший заступник голови райдержадміністрації О.С.Бойко, заступник голови районної ради С.Е.Горн, Сокирянський міський голова В.С.Равлик, голова районної ветеранської організації Н.О.Бурдинюк, заступник військового комісара Кельменецько-Сокирянського об’єднаного районного військового комісаріату майор Б.М.Мельник.

Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували світлу пам’ять загиблих у роки Великої Вітчизняної війни. На честь Перемоги прозвучав Салют Пам’яті.

свято

Для жителів та гостей міста аматорські колективи районного будинку народної творчості та дозвілля підготували тематичне театралізоване свято «Не погасити в пам’яті вогонь». Прозвучали пісні та вірші про Велику Вітчизняну війну у виконанні солістів, учасників народного аматорського вокального жіночого ансамблю, духового оркестру, акторів народного аматорського театру. На завершення свята усі учасники виконали пісню Д.Тухманова «День Перемоги» у супроводі духового оркестру.

Свято було теплим та хвилюючим, з посмішками на вустах та сльозами на очах! Адже Перемогу наші батьки та діди здобули дорогою ціною, за що їм велика вдячність.

свято