Під синьо – жовтим прапором свободи з’єднаємо великий наш народ

26-й рік Незалежності України Сокирянщина святкувала не за звичним сценарієм. Спершу очільники району, представники органів місцевого самоврядування, учасники антитерористичної операції, депутати районної та обласної рад, керівники підприємств, установ та організацій зібралися біля пам'ятника Т.Г.Шевченку, де відбулася урочиста церемонія покладання квітів до його підніжжя.

Згодом урочиста колона рушила до приміщення нового будинку культури, на території якого розгорнули ярмаркове містечко у рамках традиційного фестивалю народної творчості «Яблуневий дивосвіт». На цьому містечку усі охочі мали змогу помилуватися виставками виробів майстрів народного мистецтва Сокирянщини, виставкою з експозицій Сокирянського історичного музею та районного музею гончарства, виставкою творчих робіт вихованців гуртків декоративно–прикладного мистецтва РЦТДЮ «Ми діти твої, Україно» та виставкою у рамках соціального фотопроекту «Нас єднає Україна».

Приймала Сокирянщина й іноземних гостей з Республіки Молдова, яких радо зустрічали у найкращих українських традиціях – хлібом–сіллю на вишитому рушнику під супровід народного аматорського оркестру народних інструментів Сокирянського РБНТД.

Однак такий особливий для українців день не обійшовся й без сумних спогадів. Учасники та гості заходу згадали справжніх героїв, які загинули за волю і незалежність нашої держави. Відбулася спільна молитва за Україну, яку провели представники різних релігійних конфесій та дівчина в образі України, яку майстерно відтворила Надія Євань. Після молитви ведуча урочистостей – Тетяна Герасимчук оголосила загальнонаціональну хвилину мовчання. Продовжилося свято урочистими вітаннями та нагородженням кращих представників трудових колективів Сокирянщини.

Справжньою родзинкою свята стало театралізоване дійство – презентація кращих досягнень району «Ми – українці», під час якого молоді родини району дефілювали в українському національному вбранні. Далі на сценічний майданчик ведучі дійства Орися Петришена, Олеся Янчак та Сніжана Козлова запросили переможців обласних оглядів–конкурсів, виставок, чемпіонатів, загальнокомандних заліків, фестивалів дитячої та юнацької творчості, випускників 2017 року та вихованців дошкільних навчальних закладів «Барвінок» і «Веселка», вихованців студії сучасного та народного танцю «Інсайт Денс Студіо», вихованців Сокирянської музичної та художньої шкіл, спортсменів, чемпіонів світу по гирьовому спорту, володарів кубку світу по кікбоксингу, чемпіонів України по боротьбі дзюдо і самбо. Згодом усе театралізоване дійство ніби злилося у єдине ціле, а його учасники спільно виконали пісню «Подай руку Україні».

Але яке ж свято для українців без душевної народної пісні? Тож гордість Сокирянщини – аматорські колективи району привітали усіх краян незабутньою концертною програмою. Активне дозвілля для дітей відбулося під час анімаційно–розважальної програма за участю працівників Сокирянського РБНТД. Вони презентували різноманітні розваги, діяльність дитячого салону краси, аква – грим та арт – тусовку для любителів вуличного танцю хіп – хоп, яку професійно провели за участі талановитого хореографа Євгена Пленгея.

У міському сквері свою майстерність продемонстрували учасники духового оркестру Сокирянської музичної школи та аматорського хорового колективу «Доля» місцевого реабілітаційного центру. Завершальним акордом урочистостей стали конкурсно–розважальна програма «Караоке–Патріот», концерт молодіжного гурту «Вірусна загроза» та Денс – вечірка.

Святкували сокиряці до пізнього вечора. Охочі мали змогу спостерігати за цим у режимі онлайн. Це стало можливим завдяки районному керівництву та Інтернет-клубу «Хата NET».

Упродовж святкових заходів присутні мали змогу взяти участь у виготовлені елементів державної символіки – Державного Прапора, Герба та карти України, відвідати виставку голубів, дитячу фото–зону та дитячу читальну залу просто неба.

Оксана РУСНАК,
директор Сокирянського РБНТД